Ямайське МОЗ підтримує використання медичного канабісу

Доктор Фентон Фергюсон (Dr. Fenton Ferguson), ямайський міністр охорони здоров’я, хоч і не є прихильником вживання марихуани в рекреаційних цілях, впевнений, що медичний канабіс у країні має бути легалізований.

Міністр Фергюсон – за медичну марихуану

В останні пару місяців на Ямайці активно обговорюються питання декриміналізації канабісу і, ймовірно, легалізації вирощування невеликої кількості рослин. Найбільші ямайські ЗМІ весь цей час оприлюднюють статті на підтримку відповідних змін у законодавстві.

У своєму інтерв’ю для Jamaica Observer міністр охорони здоров’я позначив свою позицію неоднозначно – він абсолютно підтримує легалізацію медичного канабісу. За словами Фергюсона, Ямайка не може ізолювати себе від зовнішнього світу і ігнорувати загальнодоступні результати останніх досліджень, що свідчать про безліч вигод, які дозволять використання марихуани в медицині. У той же час міністр – відомий противник куріння тютюну. Саме з ініціативи Фергюсона нещодавно на Ямайці за куріння у громадських місцях було запроваджено великі штрафи.

Декриміналізація ганджі та міжнародні зобов’язання Ямайки

В даний час канабіс на Ямайці нелегальний, незважаючи на те, що рослина природним чином вільно росте по всій території острову. У жовтні урядом країни було ухвалено законопроєкт, який декриміналізує зберігання марихуани в кількості до 2 унцій (близько 56,7 г) для рекреаційних цілей.

Наприкінці жовтня ще один міністр, цього разу юстиції, висловлювався за реформування законів про гандж. Сенатор Марк Голдінг (Mark Golding), він же міністр юстиції Ямайки, заявив, що його міністерство приділяє активну увагу можливості зміни чинного законодавства щодо марихуани. Розробляється проєкт, що дозволяє використання медичної марихуани, а також куріння канабісу поза громадськими місцями.

У той же час Ямайка є учасницею принаймні двох міжнародних договорів, згідно з якими виробництво, вирощування, продаж та дистрибуція будь-якої наркотичної речовини є злочином. За словами Голдинга, чинні в країні закони про марихуану не суперечать міжнародним зобов’язанням Ямайки, оскільки мають конституційне обґрунтування, гарантуючи дотримання права на свободу релігійних поглядів та права на повагу та захист особистого життя.

Сенатор Олександр Вільямс (Alexander Williams), представник опозиції, упевнений, що через зайву обережність влади Ямайка втрачає можливості, які може дати країні багатомільйонний ринок канабісу. Поки уряд стурбований тим, як консолідувати майбутні реформи з нормами міжнародних договорів, розвиток перспективної галузі, в якій Ямайка матиме стовідсоткову перевагу, неможливо.

Джерело: http://jamaica-gleaner.com/gleaner/20131026/lead/lead1.html

http://www.tokeofthetown.com/2013/11/jamaican_health_minister_supports_medical_cannabis_use.php#more

    Читать еще

    Post navigation

    Оставить комментарий

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *