У Колорадо відкриють перший в історії легальний канабіс-клуб

Як повідомляє KSDK News, приватний клуб любителів ганджі збираються відкривати в гірському містечку в Недерланді, Колорадо. Це стало дозволу населенню штату легально вживати марихуану в рекреаційних цілях.

Шеріл та Девід Фанеллі зараз займаються приготуваннями до відкриття «Club Ned» – першого в історії легального американського канабіс-клубу.

Навіть там, де марихуана легальна, відкрити канабіс-клуб непросто

Девід Фанеллі впевнений, що відкриття клубу канабіс – це історична подія. Шеріл і Девід почали втілювати ідею про місце, де можна буде законно збиратися, щоб покурити траву, відразу ж після того, як виборці штату проголосували за 64 Поправку. Схоже, «Club Ned» незабаром відкриє свої двері для відвідувачів, ставши першим в історії легальним клубом любителів ганджі.

Але Фанеллі був не першим. Інші активісти вже спробували заснувати канабіс-клуби в Денвері та в інших населених пунктах штату, проте поки що отримати всі необхідні дозволи від урядових органів вдалося лише клубу «Club Ned».

Найбільшою проблемою при отриманні всіх необхідних дозволів був закон штату про дотримання чистоти повітря (Colorado’s Clean Air Indoor Act), який забороняє куріння у закритих приміщеннях. Спочатку власники клубу звернулися за дозволом до міської влади, потім – до федерального маршала, далі відвідали Джефа Гарда, юриста, який отримав від їхнього імені дозвіл у окружного прокурора. Таким чином, Фанеллі заручилися схваленням представників усіх верств влади.

Погодження з владою на кожному ступені ієрархії управління дозволить відкрити клуб, з урахуванням усіх можливих «підводних каменів» правового плану. Головним таким «камінням» став вищезазначений закон про чистоту повітря. Проте юрист сім’ї Фанеллі домігся того, щоб марихуана стала винятком із цього правила. Основна умова, за якої дозволяється курити у приміщенні клубу – чисельність персоналу не повинна бути більшою за прописану в законі; крім того, обмежується кількість та асортимент харчових продуктів, які можна придбати в установі.

Принципи роботи «Club Ned»

Передбачається, що люди регулярно оплачуватимуть членство у клубі та заздалегідь резервуватимуть час відвідування, складаючи індивідуальний графік. Примітно, що марихуану їм доведеться приносити із собою: клуб за інтересами – це не диспансер, і продавати у ньому можна буде лише їжу та напої. Гості зможуть відпочивати, курити траву, спілкуватися та їсти за столиками. Девід Фанеллі також згадав, що у залі гратиме жива музика.

На думку власників Club Ned, вони не просто створюють прийнятне соціальне середовище для курців марихуани. Фанеллі заявляють, що ніхто не зможе покинути їхній клуб за кермом автомобіля, надто одурманений. Також членам клубу, які перекурили трави, доведеться покинути приміщення і вирушити додому під наглядом когось із адміністрації.

Шеріл розповіла, що вони вже розробили кодекс поведінки, з яким кожен кандидат має ознайомитися до вступу та підписати його. Якщо адміністрація закладу вважає, що клієнту не можна з’являтися на вулиці деякий час – йому доведеться провести цей час у приміщенні.

За словами Шеріл, без канабіс-клубів люди куритимуть травку в машині, парку чи інших непридатних для цього місцях. Набагато розумніше, вважає вона, зібрати їх у такому місці, де їхні дії нікому не завадять, не будуть протизаконними, і де їх доглянуть.

Після 14 місяців бюрократичної тяганини «Club Ned» відчинить свої двері вже за кілька тижнів. Клієнти Фанеллі зможуть не лише отримати послуги, заради яких ставали членами клубу. Власники також збираються вести інформаційно-просвітницьку роботу – розповідати відвідувачам про властивості марихуани. Та кож у планах, проведення приватних вечірок та відкриття при клубі сувенірного магазинчику, де можна буде купити чашки, попільнички, стакани із символікою «Club Ned».

Фанеллі вірять, що їх починання стане гарною підмогою для інших активістів і бізнесменів. Шеріл каже, що Club Ned зможе прийняти лише до 30 членів. Тому важливо, щоб таких клубів у штаті було більше.

Читать еще

Post navigation

Оставить комментарий

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *