Забытое лекарство

ЗАБУТІ ЛІКИ: ІСТОРІЯ ЗАСТОСУВАННЯ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ НА ЗАХІДІ

Ще донедавна знання медичних властивостях коноплі було повністю втрачені. Бо після заборони її на декілька десятиліть, вона не тільки зникла як сільхоз. культура, але і як медичний препарат. Сучасні наукові дослідження спрямовані відновити втрачені знання про ці ефективні природні ліки.

Коноплі в народній медицині різних країн світу

До 1940-х років на Заході марихуана успішно використовувалась у рамках терапії різних захворювань. Професор Манчестерського університету О.Д. Макдональд ще 1941 року пише: «Як показують клінічні випробування багатьох психіатрів, препарати конопель є найкращими ліками від депресії».

Тоді коноплі широко використовувалися на лікування як душевних, так і фізичних недуг. Західний досвід слід роздивлятися у комплексі з її тисячилітнім досвідом використанням марихуани в світовій народній медицині.

Нажаль, точних данних небагато. Але навіть ті докази, що є, доводять використання конопель, як ліків, у Китаї, Індії та на Середньому Сході ще в першому тисячолітті до н.е. Також, аюрведичну системою лікування застосовували на півдні Азії, у південно-східній Африці, Південній Америці і західній Індії.

Хоча рослина і культивувалася у промисловості у регіонах Європи і північної Америки, але саме в Індії, ще в 1965 році, 80% населення використовувало коноплі, як єдиний доступний медичний препарат.

Відкриття доктора О’Шонессі

Дивно, але до початку XIX століття на заході не були відомі ні наркотичні, ні медичні властивості канабісу, хоча численні згадки про коноплі зустрічаються і в ранніх джерелах.

Про можливість терапевтичного використання канабісу західна медицина дізналася 1839 року з наукової статті 30-річного В.Б. О’Шонессі, лікаря, який у своїй статті розповів не лише про застосування продуктів канабісу на Сході з лікувальною метою, а й про їхнє відновлювальне та ритуальне значення.

О’Шонессі провів колосальне дослідження, вивчив багато літератури про канабіс, зустрічався зі своїми вченими сучасниками серед мусульман та індійців. Лікар протестував різні препарати конопель на тваринах, перш ніж почав лікувати з їх допомогою людей. Переконавшись у достатній безпеці похідних каннабісу, він призначив препарат кільком пацієнтам і виявив, що він справляє знеболлючий та заспокоюючий ефект.

За допомогою нових ліків О’Шонессі успішно полегшував ревматичні болі у пацієнтів, а також зміг зменшити частоту конвульсивних нападів у немовляти. Найбільш вражаючим був результат у хворих на сказ і правець(столбняк): смола канабіса дозволила придушити болючі м’язові спазми у таких пацієнтів.

Лікар описував також і випадки передозування: у хворих спостерігалися психічні реакції у вигляді галюцинацій та марення, які О’Шонессі лікував сильними проносними засобами, промиванням шлунка та п’явками.

Дослідження, які були опубліковані у 1838 рокі, де лікар підсумував усі знання про медичну марихуану, які тільки зміг добути, і підтвердив ці дані результатами власних експериментів з тваринами, а потім і з людьми, які страждають від таких тяжких захворювань, як ревматизм, холера, правець і сказ.

Ця наукова публікація відкрила всьому західному світу XIX століття нові ліки.

Західні лікарі продовжують досліджувати властивості медичного канабісу

Ідея використання похідних каннабісу з лікувальною метою дуже швидко охопила більшість представників західної медицини. Тому і далі будуть проводитися дослідження, для ще більшого використання її у медицині і тощо.

Читать еще

Post navigation

Оставить комментарий

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *