Як повідомляє Reuters, споживачі штату Колорадо вже купили у роздрібних торгових точках понад 17 тонн ганджу. З того часу, як тут стартував легальний продаж рекреаційної марихуани, пройшов рік з невеликим, а попит на похідну конопель, як і раніше, дуже високий. Однак продажі рекреаційної травки не йдуть у жодне порівняння з тим, як продається медичний канабіс. Близько 50 тонн цілющої марихуани отримали протягом року ліцензовані пацієнти штату.
Тенденції нового ринку відстежує весь світ
Виборці у Вашингтоні та Колорадо першими дали «зелене світло» легалізації. Голосуванням 2012 року було затверджено право кожного повнолітнього громадянина одного з цих штатів придбати та вжити травку з рекреаційною метою. Перші спеціалізовані торгові точки відчинили двері для відвідувачів у Колорадо 1 січня 2014 року.
Влада американських штатів та уряди країн, які тільки планують провести подібні реформи, уважно спостерігають за успіхами нового ринку. Серед них, наприклад, Орегон та Аляска, де вже проголосували за легалізацію рекреаційного канабісу. У кількох інших штатах уже готові відповідні законопроєкти.
Офіційна статистика стверджує, що продажі марихуани в Колорадо за минулий рік склали близько 700 млн. доларів, у тому числі медичної – $386 млн., а рекреаційної – $313 млн.
Ринок канабісу в цифрах
Перший щорічний звіт відділу Департаменту податків і зборів, який займається питаннями оподаткування марихуани, свідчить: у 2014 році продано 49,7 тонн медичного канабісу та 17,5 тонн травки продано в роздріб. У кількісному співвідношенні на роздрібному ринку однозначно лідирує рекреаційна ганджа: за рік було продано 2,85 млн. одиниць товару (продуктів, що містять марихуану, таких як льодяники або печиво), тоді як медичних препаратів споживачі придбали лише 1,96 млн. одиниць .
У звіті також зазначено, що до кінця 2014 року ліцензію на продаж канабісу з рекреаційною метою отримали 322 торгові точки (півроку тому їх кількість ледве досягала 200). Загалом на роздрібну торгівлю рекреаційною ганджею штат виділив 833 ліцензії.
Також штат затвердив право займатися медичною марихуаною для 1416 підприємств. Протягом 2014 року щомісяця культивувалося до 300 тис. кущів конопель, урожай з яких відправляли на переробку для диспансерів. Для порівняння: кількість рослин, що вирощуються для рекреаційного використання, поступово збільшилася з 25 тис. (січень) до 217 тис. (грудень).
«Ложка дьогтю»
Звісно, новий вид бізнесу зіштовхнувся і з деякими труднощами. Так, уряд штату залишив за місцевими органами влади можливість ухвалювати рішення про торгівлю марихуаною в окремих юрисдикціях. До кінця року у 67 юрисдикціях штату дозволили продавати як медичний, так і рекреаційний канабіс, у 21 – лише медичний, у 5 – лише рекреаційний. 228 адміністративних одиниць повністю відмовилися від ринку марихуани – на їхній території немає ні диспансерів, ні роздрібних магазинів із продажу травки.
Сусідні штати Небраска та Оклахома негативно відреагували на легалізацію канабісу в Колорадо, і навіть заперечували запровадження нового закону у федеральному суді. Головним аргументом було те, що гандж незаконно провозять через кордон штату. Також протягом року було кілька судових позовів від резидентів Колорадо, які стверджували, що через нову галузь постраждало їхнє здоров’я, особисті чи майнові інтереси.
Більшість населення Колорадо підтримує легалізацію і через рік після реалізації відповідного законопроєкту. Опитування, проведене в лютому 2015 року Університетом Квінніпіек (Quinnipiac University), показало, що близько 58% жителів штату задоволені поточним станом справ, і лише 38% залишаються противниками рекреаційного канабісу. Активісти, які виступають на підтримку канабізнесу, заявляють незадоволеним, що вибір електорату дозволив вирвати ринок марихуани із рук злочинних угруповань.
Джерело: http://cannabisnews.com/news/28/thread28498.shtml
Leave a Comment