Про медичні властивості коноплі відомо давно. Але тільки нещодавно про можливості канабісу в медицині заговорили на повну силу. Першим прикладом використання соку цієї рослини для лікування різних захворювань у ЗМІ стала історія такої собі Крістін Кортні, опублікована в 2008 році.
Сік каннабісу – ефективний лікарський засіб
Крістін Кортні – молода американка, яка страждала від цілого «букету» тяжких захворювань: системний вовчак, ревматоїдний артрит, ендометріоз, інтерстиціальний цистит, гіпоглікемія, анемія, хронічний синусит, хронічні бактеріальні інфекції. Щоб вести нормальний спосіб життя, дівчина змушена була приймати безліч дорогих препаратів. Також вона вживала медичну марихуану, щоби боротися з деякими симптомами. Все це мало допомагало. Однак, коли Крістін Кортні спробувала використати сік канабісу замість традиційної марихуани, її стан помітно покращився.
Усього через вісім тижнів після початку прийому соку Крістін змогла відмовитися від більшості фармацевтичних препаратів, які до цього приймала щодня. Зараз дівчина здорова та щаслива. Більш того, всупереч вердиктам лікарів їй вдалося завагітніти. Хвороби, від яких Крістін страждала раніше, сама вона тепер пов’язує з нестачею ендогенних каннабіноїдів в організмі. Коли дефіцит цих сполук їй вдалося поповнити – проблеми зі здоров’ям залишилися у минулому.
Сік із сирого каннабісу містить не психоактивні канабіноїди ТГКК і КБДК у кількості, достатній для того, щоб підтримувати здоров’я. Терпени та рослинні алкалоїди, які губляться при традиційній обробці марихуани (наприклад, при декарбоксилюванні), у сирому соку залишаються. Всі ці компоненти в комплексі дозволяють покращити кровообіг, підвищити активність кори головного мозку, збільшити опір організму до респіраторних патогенів. Крім того, каннабіноїди, що містяться в соку канабісу, мають виражений протизапальний ефект.
Даний метод вживання каннабіноїдів здатний вилікувати не тільки артрит або цистит, як у випадку з Крістін. Сік коноплі миттєво допомагає при хронічній нудоті, також його використовують при хворобах Альцгеймера та Паркінсона для полегшення симптомів. Постійно з’являються нові заяви пацієнтів, що свідчать про ефективність цього методу лікування.
Недоліки методу
Тим не менш, не всі сприймають розповіді про цілющу силу соку конопель з таким ентузіазмом. У статті Мартіна А. Лі 2013 автор вказує, що властивості ТГК і КБД відрізняються від властивостей їх кислотної форми (ТГКК і КБДК). Так, у кислотній формі ці речовини також здатні надавати болезаспокійливу дію, регулювати імунну систему, покращувати функціонування периферійної нервової системи тощо. Однак ТГК і КБД набагато потужніші, а значить, і ефективніші, ніж кислотні форми канабіноїдів.
Лі відзначає, що декарбоксилювання – це, по суті, природний процес, який відбувається після дозрівання рослин і без участі людини. Іншими словами, самою природою передбачено, що ТГК та КБД – кінцева форма ТГКК та КБДК.
Крім іншого, вживання соку конопель пов’язане з деякими незручностями. На смак він гіркий, тому його рекомендують змішувати із солодкими фруктовими чи овочевими соками. Як будь-який сирий продукт рослинного походження, сік канабісу може викликати алергічні реакції у деяких людей. Жорсткі рослинні волокна можуть потрапити в сік і викликати роздратування стравоходу.
Критики також нагадують про небезпеку сирих продуктів. На думку деяких експертів, сік каннабісу не варто використовувати тільки тому, що в ньому можуть бути паразити (наприклад, сальмонела). Крім того, щоб отримати рекомендовану дозу соку в 600-1000мг, потрібно багато рослинного матеріалу. Курс лікування соком каннабісу – не менше восьми тижнів. Протягом усього періоду потрібно використовувати свіжі рослини, які повинні знаходитися на певному етапі дозрівання. Трихоми на них повинні повністю дозріти, але ще не в’янути. (В’янення означає, що процес природного декарбоксилювання вже почався, і ТГКК перетворюється на ТГК – психоактивну речовину.)
Що краще – сік чи медична марихуана?
Канабіс та його властивості постійно стають об’єктами суперечок. У медичному потенціалі рослини ніхто не сумнівається. Але дебати про те, які форми речовини і який спосіб вживання більш ефективний та безпечний, не вщухають. В даному випадку розглядається потужність КБД і ТГК проти синергії та комплексного впливу не психоактивних речовин: ТГКК, КБДК, терпенів, хлорофілу, рослинних алкалоїдів і т.д.
Питанням кращого способу вживання медичного каннабісу займаються багато вчених та дієтологів. Адже навіть офіційні контролюючі органи США визнали медичні можливості рослини (зокрема, регламентовано рекомендовану добову дозу КБД – 600 мг). Використання соку дозволило багатьом пацієнтам покращити свій стан. Але набагато більше повідомлень від тих, хто віддав перевагу іншим похідним продуктам каннабісу.
Джерело. http://www.cannabis.info/uk/library/3309-cannabis-juice-the-elixir-of-health/
Leave a Comment