Хто б сумнівався: список країн, які легалізували канабіс, незабаром може поповнити Колумбія. Члени ліберальної партії країни оголосили, що підтримають новий законопроєкт, що дозволяє виробництво, продаж та вживання ганджу з медичною метою. Звісно, це не повна легалізація. Але це може стати добрим початком для неї.
Законопроєкт із легалізації медичного канабісу розробляють у Колумбії
Сенатор від ліберальної партії Хуан Мануель Галан (Juan Manuel Galan) заявив про свою позицію 21 липня. За словами сенатора, він та його однодумці збираються взяти активну участь у створенні законопроєкту, що дозволяє використання марихуани в терапевтичних цілях, а також у подальшому просуванні цієї нової ініціативи. Сенатор назвав проєкт «прогресивною ідеєю», що повністю відповідає ліберальним цінностям його партії.
Галан зазначив, що ліберали вже вивчили численні звіти про наукові дослідження, які доводять ефективність медичної марихуани. Результати досліджень свідчать про широкі можливості канабісу в лікуванні різних захворювань.
Сенатор також запропонував провести національні дебати, щоб детальніше розібрати механізм легалізації марихуани, його переваги та недоліки. Також він зазначив, що «війна з наркотиками» завдала більше шкоди, ніж користі. «Марно, дорого і абсурдно», за словами Галана, продовжувати переслідування споживачів марихуани. Сенатор упевнений, що арешти та конфіскація майна у справах, пов’язаних із вживанням канабісу – безглузда витрата ресурсів.
Закони про канабіс пом’якшуються по всій Латинській Америці
Незважаючи на декриміналізацію марихуани в Колумбії в 2012 році (схожі кроки зробив уряд Аргентини та Еквадору), політика щодо канабісу в латиноамериканських країнах була донедавна безкомпромісною. Зокрема, попередній президент Колумбії Альваро Урібе (2002-2010, нині – член Сенату) дотримувався політики прогібіціоністів. Марихуана була під забороною, а її вживання переслідувалося кримінально і суворо каралося. Звичайно, це сприяло розвитку чорного ринку, зростанню корупції та підвищенню загального рівня злочинності.
Як би там не було, тепер Колумбія, Аргентина, Еквадор та Уругвай змінили звичний політичний курс на лояльне ставлення до марихуани. Нещодавно Уругвай взагалі став першою країною у світі, де повністю легалізували рекреаційний гандж.
Конгрес Колумбії у 2012 році схвалив законопроєкт, який декриміналізує зберігання невеликої кількості марихуани та кокаїну для особистого користування. Згідно з цим законом, зберігання до 20 г травки і до 1 г кокаїну не є кримінальним злочином. До речі, до цього Верховним судом Колумбії жорсткі закони щодо канабісу, які так активно відстоював президент Урібе, визнали неконституційними.
Хоча зберігання марихуани в Колумбії і декриміналізоване, культивування канабісу та продаж його похідних продуктів – незаконні. Поки що єдиною країною Латинської Америки, де ці дії не є порушенням закону, залишається Уругвай. Тут з 2013 року дозволяється вирощувати до 6 кущів конопель на сім’ю, а громадяни, які досягли 18-річного віку, мають право купити до 40 г травки на місяць у спеціалізованих торгових точках.
Позитивні результати легалізації марихуани в США та Уругваї (такі, як ослаблення влади наркокартелів) підштовхнули навіть нинішнього президента Колумбії Хуана Мануеля Сантоса до того, щоб визнати «війну з наркотиками» повним провалом. Адміністрація Сантоса зараз розглядає інші варіанти вирішення проблеми наркотрафіку, більш ефективні та менш затратні.
Джерело: http://colombiareports.co/liberal-party-looks-legalize-medical-marijuana-colombia/
Leave a Comment