Як і будь-який організаційний процес, облаштування приміщення для вирощування рослин починається з планування. Гровери в США, де вирощування канабісу та виробництво марихуани перетворилося на галузь національної економіки, насамперед вирішують питання: що вибрати – систему гідропоніки чи вирощування у ґрунтових сумішах? Обидва методи мають свої переваги та недоліки.
Ґрунтові суміші: класичний метод вирощування рослин
Ґрунт – традиційний та ощадливий спосіб вирощування рослин. Ґрунтові суміші містять необхідні для рослини поживні речовини, і відіграють роль буфера, коли йдеться про pH (кислотність середовища). Це позбавляє гроверів-новачків від багатьох турбот, пов’язаних зі створенням та підтриманням оптимальних умов для рослини.
Крім того, більшість людей згодні з тим, що смакові якості кінцевого продукту, отриманого при вирощуванні в ґрунті, істотно відрізняються від характеристик, що досягаються при культивуванні рослин у системі гідропоніки на мінеральній ваті або інших субстратах. Відмінності виникають через те, що шишки коноплі «набирають» аромат із ґрунту, що в результаті дозволяє отримати землисті нотки та багатогранний смак.
Однак культивування в ґрунтових сумішах пов’язане з деякими труднощами. Зокрема, насиченість поживними речовинами, яка є перевагою на ранніх етапах розвитку рослин, може згодом вплинути на вже дозріваючий канабіс. Вимити мікроелементи з ґрунту досить складно. Ґрунт утримує значну їх частину навіть за умови щоденного рясного поливу протягом кількох тижнів.
Ефективно вирішити цю проблему можна лише шляхом пересадки рослин. Пересаджувати кущі в контейнери більшого об’єму доведеться кілька разів, а за три дні до закінчення періоду цвітіння рослину виймають із ґрунту, акуратно зчищають його залишки з коріння (намагаючись їх не пошкодити), а потім занурюють рослину в ємність з водою таким чином, щоб коренева система повністю опинилася у воді. У такому положенні канабіс здатний вижити ще кілька днів, протягом яких поживні речовини виводяться з тканин рослини у водне середовище. До речі, такий метод можна назвати гідропонікою.
Гідропоніка та комбіновані системи
Ідеальну комбінацію вирощування рослин можна отримати, використовуючи багату корисними мікроелементами ґрунтову суміш і систему крапельного поливу (один з головних елементів гідропоніки). Це вирішує не лише проблему високої трудомісткості (наприклад, якщо в приміщенні вирощується кілька сотень кущів, то на їх полив потрібні суттєві витрати часу та грошей), а й повністю забезпечує потреби рослин у воді. При цьому обсяг вологи, одержуваної канабісом, можна контролювати.
Автоматизована система поливу – одна з основних переваг сучасних систем гідропоніки. Інші переваги гідропонного вирощування:
- рослини в таких умовах розвиваються та дозрівають набагато швидше;
- суттєво підвищується їхня врожайність.
Досягти такого результату дозволяє безперервний процес послідовного зволоження та висихання субстрату, в якому вирощується рослина. У таких умовах коренева система поглинає поживні речовини більш ефективно, але коли це необхідно. Згодом їх легко вивести з рослинного матеріалу, т.я. вода та надлишки нутрієнтів не затримуються надовго в системі.
Головним недоліком систем гідропоніки є їх складність. Початківцям можуть знадобитися значні зусилля, щоб розібратися в принципах роботи та обслуговування гідропонного обладнання. Зокрема, проблеми зазвичай виникають із вибором насоса, що дозволяє подавати воду в зрошувальну систему під необхідним тиском. Крім того, контейнери з рослинами потрібно розміщувати так, щоб надлишки води вільно стікали (під кутом). Однак сучасний ринок пропонує безліч варіантів: від складних автоматизованих систем до примітивних, з якими навіть непрофесіонали можуть отримати чудовий результат.
Джерело: http://www.hightimes.com/read/your-first-growroom-hydro-vs-soil
Leave a Comment