Співробітники найвідомішого періодичного видання про канабіс «High Times» впевнені: для того, щоб розслабитися і забути про проблеми хоча б на якийсь час, немає нічого кращого за відеоігри та марихуану. У міру зростання популярності канабіс-культури розробники все частіше додають до ігрових сюжетів епізоди з марихуаною. Однак деякі з таких віртуальних подій здатні спричинити справжній стрес.
Отже, десятка найдепресивніших моментів з марихуаною в історії відеоігор за версією журналу «High Times».
10. «Far Cry 3»: Конопляне поле, що горить
Безперечно, травка, вирощена на далекому острові поганими людьми (піратами-вбивцями), які викрали всіх ваших друзів і вбили вашого брата, не може бути гарною. У “Far Cry 3”, граючи за Джейсона (Jason Brody), геймер стає воїном з містичними татуюваннями, який рятує своїх друзів від продажу в рабство.
Щоб підірвати діяльність піратів на острові, головний герой повинен знайти і спалити вщент поле з канабісом. Хоча шишки, що горять, набагато доречніше виглядали б у бонзі.
9. «The Walking Dead: 400 Days»: Чувак, де травка?
У випадку з зомбі-апокаліпсисом свіжа ганджа стане однією з найцінніших речей на планеті – майже такою ж цінною, як консерви, мачете, снайперська гвинтівка чи радіоактивні яблучка. А тепер уявіть, що буде, якщо ваша заначка раптом безслідно зникне. Саме так і відбувається у сюжеті оригінальної The Walking Dead: Season One.
У «400 Days» хлопець на ім’я Вайєтт, який 41 день тому потрапив у свій найгірший кошмар, тікає на «олдсмобілі» зі своїм другом Едді. На шосе Едді просить товариша дістати в бардачку пакет із травкою. Єдина проблема – ганджі там немає, і судячи з реакції їхнього переслідувача Нейта, проблема ця серйозна.
8. «Saint’s Row 2»: Травка погано впливає на зір
Персонаж «Saint’s Row 2» (відеоігри, що до болю нагадує «Grand Theft Auto») може купувати будь-який препарат без рецепту. У тому числі, герой може купити з-під прилавка пакетик із марихуаною. Однак, якщо скомандувати йому покурити новопридбану травку, на екрані виникає дивний хвилястий ефект. Ви почуваєтеся рибкою в акваріумі, яка дивиться на навколишній світ через товщу води. Якщо вже одне це не здається вам досить гнітючим, є поліцейські, які можуть бризнути в очі перцевим спреєм. Тоді зір персонажа постраждає ще більше. Життя несправедливе в «Saint’s Row 2» (принаймні до віртуальних планокурів).
7. «Grand Theft Auto III: San Andreas»: Знищення врожаю друга-хіпі
І ось він – ще один депресивний сценарій, у якому герой спалює ні в чому не винну марихуану. Тільки у грі “San Andreas” він робить це, щоб захистити свого друга (відомого як The Truth) від переслідувань федеральних агентів. При звуку гелікоптерів, які виявили ферму, The Truth передає вашому персонажу вогнемет і просить допомоги у ліквідації «доказів», поки їх не виявив наркоконтроль.
Після знищення поля вам ще надається можливість підсмажити з РПГ вертоліт, що став причиною цього надзвичайно нелогічного вчинку (так-так, сучасні хіпі зовсім не такі миролюбні).
6. «Far Cry 3: Blood Dragon»: Переможці не вживають наркотиків
Схоже, розробники Far Cry небайдужі до марихуани. Ще один гнітючий епізод, в основі якого лежать непрості взаємини персонажа гри зі стимулюючими препаратами: йому пропонують речовину, прийнявши яку, він зрівняє свої сили з міццю свого найлютішого ворога.
Насправді творці сюжету могли мати на увазі будь-який наркотик (мало, що вони там у цьому стимпанковому світі вживають). Проте журналісти «High Times» чомусь вирішили, що йдеться саме про марихуану. Тим більше жахливо виглядають слова “winners don’t do drugs” (гімн, Статуя Свободи, американський прапор, що розвівається, і далі за списком).
5. «Police Quest 2: The Vengeance»
Швидше за все, ви ніколи не грали у таку гру. Але якщо ви досить geek, то, мабуть, чули про неї. Дія гри відбувається у 1988 році у вигаданому містечку Літтон у Каліфорнії. Грати можна за спецназ чи терористів. Звісно ж, епізод із травкою доступний, тільки якщо ви вибрали бік «поганих хлопців».
Граючи за терориста Басе, лідера терористичної організації Five Eyes, геймер отримує попередження, що деякі з його людей вирощують і продають марихуану, а спецназ має намір ліквідувати Басе за пов’язаний з цим безлад у штаті. Персонаж повинен знищити поля з марихуаною. При цьому він мало не вбиває маленьку дівчинку і наступна місія полягає в тому, щоб доставити її до шпиталю вчасно. Основне посилання цього епізоду «Police Quest 2»: якщо ви вирощуєте травку, завжди є ризик, що в результаті загине безневинна дитина. Глибоко, чи не так?
4. «American Laser Games’ Space Pirates»
Класична аркада про космічних піратів, що нагадує про середину 90-х, коли хлопчаки в усьому світі «стріляли» з ігрових пістолетів в екран телевізора. Правду кажучи, незрозуміло, чому такі ігри досі взагалі випускають. «Space Pirates» – гра досить примітивна, і антинаркотичне посилання в ній якраз наголосло на явному . Вибухати мозок читачам, переказуючи весь сюжет, безглуздо. Переможець просто зможе «не вживати наркотиків». Гнітюче.
3. «Battlefield: Bad Company 2»: Бабуся та бонг
Так склалося, що всі тактичні шутери від першої особи, яким і є Bad Company 2, порівнюють з іграми франшизи Call of Duty (причому остання традиційно вважається кращою). Звичайно, в Call of Duty достатньо прозорих натяків на те, що деякі її розробники надихалися косячком, але вони бліднуть в порівнянні з епізодом з Battlefield.
Вашому персонажу доводиться вислухати розповідь, як бабуся друга ледь не спалила свій трейлер, покурюючи бонг під час перегляду «Суперкубка». Начебто перебування в тилу ворога саме по собі недостатньо пригнічує: вислуховувати, як жінка похилого віку ледве не згоріла живцем, курнувши травки – це вже занадто.
2. «Grand Theft Auto V»: Куримо з Франкліном
“High Times” попереджає – є такий тип друзів, з якими краще не курити травку. Ті, які пускаються в міркування про своїх колишніх або занудних предків у повній впевненості, що їхнім компаньйонам будуть дуже цікаві їхні особисті проблеми. Такі люди люблять підвищувати свою самооцінку, надаючи заяви від «Ну, я ж ще нічого!» до «Я нікчемний шмат лайна».
Розібратися з їхніми проблемами зможе хіба що кваліфікований психоаналітик. На щастя, у Grand Theft Auto V передбачений і такий персонаж. Але навіть він не зможе полегшити стан гравця після епізоду з Франкліном, який курнув і пустився в екзистенційні міркування.
1. «NARC»: Ганджа – корінь всього зла на Землі
Футуристичний світ цього 3D-шутера – суміші “Hit Man” і “Max Force” – несказанно страждає від тих, хто продає наркотики та вживає їх. Гра отримала переважно негативні відгуки критиків. Чималу роль у цьому відіграло те, що в ній повно кривавих сцен та насильства. Причому насильство спрямоване переважно на наркоманів, до яких потрапили навіть невинні планокури.
В одному ігровому епізоді герой влаштовує справжню м’ясорубку, де знищує виробників марихуани. При цьому потрібно зібрати як докази якнайбільше кущів каннабісу (які, до речі, виглядають як бонсай-переростки в собачих мисках). Саме цей епізод вважають у High Times найдепресивнішим в історії відеоігор.
Джерело: http://www.hightimes.com/read/10-most-depressing-weed-moments-video-game-history
Leave a Comment