В окремих країнах, таких як США, з виробниками марихуани та гашишу активно бореться поліція. Але хоча дії поліцейських часом мало чим відрізняються від справжніх військових операцій, регулярна армія не бере участі у «війні з канабісом».
Однак у Лівані військові підрозділи насправді були задіяні у боротьбі з нелегальними виробниками ганджі. Принаймні до недавніх пір.
Військові конфлікти відволікають армію від проблеми гашишу
Сьогодні, коли збройні конфлікти в Сирії відбуваються буквально за 30 миль від найбільшого центру з виробництва гашишу – долини Бекаа, підрозділи ліванської армії мають значно важливіші справи, ніж переслідування гроверів.
Тим не менш, виробники марихуани постійно насторожі. Алі Назері Шамас (Ali Nasri Shamas), гровер з Лівану, рідко виїжджає з дому без револьвера та кулемета на задньому сидінні автомобіля. Він готовий на все, щоб захистити свій урожай, адже для його сім’ї виробництво гашишу — чи не єдине джерело постійного доходу.
У минулому для викорінення врожаю канабісу в Лівані використовувалися бульдозери та військова техніка. Сьогодні виробники марихуани готові вступити до збройної конфронтації з військовими підрозділами, якщо це буде необхідно. Як повідомляє Шамас агентству Reuters, він і його колеги готові захищати свої посіви зі зброєю в руках. В будь якому випадку, до пори збору врожаю.
Ліванські фермери об’єдналися проти армії
Зазвичай виробниками марихуани стають місцеві селяни. Шамас, наприклад, у середньому обробляє до 135 акрів на рік, вирощуючи різні сільськогосподарські культури. Але, хоча він самостійно встановлює ціни на продукцію зі своєї фермерської ділянки, вирощування канабісу з метою виробництва гашишу приносить йому найбільший прибуток.
У середньому культивування канабісу на площі в чверть акра в Лівані коштує 150$. Вартість гашишу, виробленого з отриманого врожаю, зазвичай становить щонайменше 3000$. Для порівняння: кілька кілограмів яблук принесуть фермеру всього 0,30 $ доходу, а кілька кілограмів травки – 1700 $. За такі суми варто поборотись.
У 2012 році фермери об’єдналися для боротьби з армією. Це привернуло увагу уряду. Влада Лівану пообіцяла виробникам гашишу компенсацію, якщо останні припинять свою незаконну діяльність з вирощування канабісу. Це не спрацювало, тому уряд повернувся до колишньої політики військового терору. Цьогорічні військові конфлікти принесли гроверам відстрочку, але не більше того.
Проте Шамас та його колеги-фермери сподіваються на зміну ситуації. Нікому з них не подобається діяти в обхід закону. У своєму інтерв’ю фермер зазначив, що із задоволенням сплачував би податки з доходів, отриманих від продажу марихуани та гашишу, як це роблять виробники тютюнових виробів у його країні.
Джерело: http://www.tokeofthetown.com/2014/05/lebanese_army_ignoring_lebanon_hash_producers.php#more
Leave a Comment