10 нелегальних наркотиків, які раніше були легальними

Наркоманія – одна із глобальних проблем сучасного світу. Речовини, що спричиняють залежність, заборонені практично повсюдно. Але торгівля ними на чорному ринку все одно процвітає. Консервативні представники старшого покоління важко зітхають і твердять, що раніше, коли джентльмени носили капелюхи, а дами ще не розучилися бентежитися, весело провести час можна було і без якихось там хімічних сполук. Але чи невинні були ті дні?

Може, й не так відкрито, як сьогодні, але люди пили, курили і приймали ті ж цікаві наркотичні речовини, що й знаменитості на кшталт Ліндсей Лохан у наші дні. Більш того – були законними такі сильнодіючі препарати, що сьогоднішня тенденція до легалізації марихуани виглядає просто пуританською. Як же порядне суспільство ХІХ століття мирилося з таким станом речей? Відповідь проста: маркетинг – це мистецтво. Багато наркотиків позиціонувалися як ліки.

Метамфетамін

Метамфетамін – дуже небезпечний наркотик. Окрім підвищення енергетичного тонусу та веселощів, що тривають кілька годин, любителі мета стають щасливими володарями чарівного набору: найсильніша залежність, облисіння, втрата зубів та психоз. Метамфетаміни – це зовсім не косяк за гаражами, це гарантована 100% залежність, для формування якої може бути достатньо одного разу.

Але в XIX столітті в США “Нородин” (фармацевтична назва мета) прописували своїм пацієнтам лікарі при лікуванні легких форм депресії. Після цього депресія переростала в глибоку, причому з повноцінною наркотичною залежністю, проте деякі ескулапи вперто продовжували стверджувати, що Нородін – найкращий засіб проти «сутінків душі».

Марихуана

Сьогодні Сполучені Штати і весь світ перебувають на роздоріжжі по відношенню до марихуани. Медики визнають, що коноплі мають психоактивний ефект (який, до речі, прирівнюється до ефекту, що надається дозволеним сиропчикам від кашлю). За всіх вигод, які дозволить отримати медична марихуана, дивно бачити, який політичний, релігійний, філософський резонанс викликала ця невелика рослина, а точніше, питання її легалізації, у світі.

Але на початок 1900-х вживання марихуани США ніякими законами не обмежувалося. Канабіс активно використовували у медицині. Промислові коноплі вільно вирощувалися для потреб текстильних та паперових фабрик.

Героін

Коли у дитинстві у вас був нежить, що насамперед робила мама? Вона вирішувала цю проблему за допомогою теплого супчика, ліжка, улюбленого мультфільму та героїну? Скоріш за все ні.

Але ось американські мами XIX століття використовували спеціальні знеболювальні пасти для дитячих ясен, до складу яких входив героїн. Крім того, героїн використовувався як замінник морфіну для лікування кашлю. Сьогодні людина, яка знає хоча б щось про героїнову залежність, напевно віддасть перевагу кашлю, якою б сильною він не був, ніж такі «ліки». Однак американцям знадобилося 30 років, щоб зрозуміти, що порятунок від кашлю того не вартий.

Екстазі (MDMA)

Розроблена в 1912 році, речовина MDMA набула величезної популярності в 1970-х роках в Америці. Важко повірити, але ще кілька десятків років тому екстазі було цілком законним препаратом, так що чимало представників старшого покоління американців могли б поділитися досвідом його вживання, якби захотіли. У той період MDMA широко використовували для лікування посттравматичних психічних розладів та депресій.

Але коли з’ясувалося, що екстазі також гарантує споживачеві веселу ніч запальних танців у нічному клубі, влада поспішила заборонити цю речовину. Тим не менш, у всьому світі завсідники клубів продовжують його вживати, тепер уже нелегально. А пацієнти, яким препарат MDMA міг би реально допомогти – не мають можливості купити ліки.

Руфілін

GHB або «Roofies», руфілін також відомий у США під назвою «гвалтівник». У країнах СНД препарат особливого поширення не набув (на відміну від героїну та кокаїну). Руфілін – один із найстрашніших наркотичних препаратів. Кожен американський любитель нічних клубів знає, що потрібно з першого до останнього ковтка стежити за своїми напоями, тому що зловмисникові нічого не варто кинути в склянку крихітну пігулку, щоб потім скористатися безпорадним станом своєї жертви. Руфлін не має ні смаку, ні запаху. На мить відвернувшись від напою, жертва ніяк не зможе зрозуміти, що їй щось посипали.

Шокує, що до 2000 року (!) руфілін у США не потрапляв до розряду небезпечних наркотичних препаратів і федеральні служби не докладали жодних зусиль, щоб проконтролювати його поширення. Хоча його переважні та паліативні властивості були відомі ще з 1960-х років, коли він використовувався в анестезіології. До речі, руфілін нерідко давали жінкам, щоби припинити родові болі. Наразі руфілін використовується в медицині виключно для лікування нарколепсії. Взагалі-то це дещо дивно, враховуючи його ефект, що «вирубає».

ЛСД

ЛСД або «кислота» – дуже потужна галюциногенна речовина, яка відправляє в ментальні подорожі, дозволяє «розмовляти» з Буддою… або змушує стрибати з даху багатоповерхівки в повній впевненості, що можеш літати. ЛСД був дуже модним препаратом за часів хіпі. Отримана ж речовина була у військовій лабораторії зовсім випадково, що не завадило уряду США використовувати його цікаві властивості з користю для себе, допитуючи за допомогою наркотиків військовополонених.

Коли ж у 1970-х з’ясувалося, що ЛСД як сироватка правди – не дуже ефективний препарат, влада США його заборонила

Кокаїн

Кокаїн – невід’ємний «атрибут» богемного життя. Цей наркотик поза законом, але хіба можна собі уявити, що жоден актор, чи співак, чи модель не вживають коксу? Усього одна «понюшка» – і енергія зашкалює. Цим знаменитості й виправдовують своє захоплення – їхня працездатність нібито підвищується в рази, а у тяжкому житті зірок інакше ніяк.

Але Кейт Мосс або Чарлі Шин – не найзначніші постаті серед любителів покататися на кокаїновому поїзді. Багато відомих історичних особистостей не нехтували коксом, у тому числі і Зигмунд Фрейд, який, до речі, використовував його як терапевтичний засіб. Крім того, до 1914 року кокаїн офіційно входив до складу напою «Coca-Cola».

Опіум

У середині XIX століття опіум потрапив у західний світ із Китаю. Речовина справила справжній фурор у країнах Європи та Америки, і за короткий час притони для куріння опіуму з’явилися повсюдно, причому у величезних кількостях.

Опіум отримують зі спеціальних сортів маку, а його куріння затуманює розум, розслаблює і викликає відчуття ейфорії. До заборони опіум активно використовували матусі немовлят, які втомилися від крику своїх чад як заспокійливий засіб для дітей.

Мескалін

Мескалін – галюциногенна речовина, що з’явилася ще в Доколумбової Америці. Корінні мешканці використовували мескалін у ритуальних церемоніях. У більшості штатів мескалін було дозволено аж до 1960-х років. Колишні хіпі навіть сьогодні, обіймаючи престижні посади, навряд чи забули свій досвід вживання мескаліну – настільки сильний його галюциногенний ефект.

У 1970-х роках наркотик був заборонений у США, проте федеральний уряд зробив виняток для індіанських резервацій. Гарний жест – повага традицій і т.д.

Галлюциногенні гриби

Незважаючи на те, що гриби, що мають галюциногенні властивості, росли на планеті тисячі років, до 1900-х років вчені ставили під сумнів саме їхнє існування. Галлюциногенні гриби – природний аналог ЛСД, що викликає дуже сильні візуальні і звукові галюцинації і тому вкрай небезпечний не тільки для людини, яка їх вживає, але і для її оточення.

У 1960-х роках гриби були одним із улюблених наркотиків хіпі, а всенародна слава прийшла до них завдяки письменнику та філософу Тімоті Лірі (Timothy Leary), який усім колегам радив надихатися чудо-грибочками. Однак, як і більшість поширених у 60-х наркотичних речовин, гриби незабаром опинилися поза законом.

Джерело: http://www.businesspundit.com/10-illegal-drugs-that-were-once-legal/?img=39780

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *