Цей нехитрий та зручний прилад для куріння ви можете виготовити самостійно, використовуючи прості інструменти та доступні матеріали. Щоб краще зрозуміти, з чого і як зробити бонг, необхідно проаналізувати принцип його роботи.
Як влаштований та працює бонг
Куріння бонга подібно до куріння кальяну: в обох випадках ви вдихаєте охолоджений дим, який проходить крізь рідину, але з точки зору витрати коноплі, бонг вважається більш економним пристосуванням. Перелік рідин, що охолоджують, дуже різноманітний, але найчастіше використовується вода. Ефект від куріння трохи змінюватиметься залежно від речовини, через яку проходить дим. Наприклад, олія краще очищає дим, вино робить його ароматнішим, сік додає смак, абсент та інші «важкі» напої посилюють вплив. Але залишимо тему експериментів із рідинами до наступного разу, і повернемося до питання, як виготовити бонг своїми руками. Отже, основне зрозуміло: дим від куріння, що тліє, до попадання у ваші легені повинен пройти крізь рідину. Це означає, що будь-який саморобний бонг буде ємністю з двома трубками: шліфом і мундштуком. У зовнішньому конусоподібному кінці шліфу розміщуватиметься курильна суміш, що тліє, а через іншу трубку з мундштуком на кінці (вона може бути гнучкою) ви втягуватимете охолоджений дим.
З чого можна зробити бонг у домашніх умовах?
Матеріали можуть бути найрізноманітнішими: від пластикових та скляних пляшок до хімічних колб та ретор. У хід можуть піти пивні банки, електричні лампочки та інші ємності.
- Ретора, гумові заглушки з трубками, ізолента (за потребою).
Найідеальнішим і найкрасивішим варіантом ємності для виготовлення бонга можна по праву вважати ретору. Цей вид хімічної колби застосовується для перегонки різних речовин та має форму оптимально зручну для роботи з рідинами та газоподібними речовинами. Вам залишиться лише трохи доопрацювати цю посудину, додавши конусоподібну гільзу для курильного складу з сіточкою (піде сітка від ситечка для заварки чаю) і подовживши для більшої зручності його шийку за допомогою спеціальної гумової пробки зі скляною трубкою. Кік-отвір найпростіше робити в пробці. Головний недолік ретори – вона навряд чи є звичним предметом вашого побуту, і її придбання може прирівнюватися до покупки бонга.
- Скляна пляшка або звичайна хімічна колба, металева трубка, гумовий ущільнювач, насадка гніздового ключа або наперсток.
Якщо ви вмієте свердлити скло, то вам не важко буде зробити бонг у домашніх умовах із звичайної колби або скляної пляшки. Вам необхідно лише зробити отвір для шліфу приблизно у другій третині ємності, а також зробити турбо (кік) отвір. Гумовий ущільнювач, одягнений на металеву трубку, допоможе герметично закріпити шліф. Гільзу для тютюну можна зробити з насадки гніздового ключа або наперстка, просвердливши в ньому отвори. Підійде також металева пляшечна кришечка, що загвинчується. Бонг із пляшки не вимагає додаткового виготовлення мундштука – шийка вже має достатню висоту. Мінус скляної пляшки як матеріалу – не так легко зробити отвір.
- Пластикова пляшка, трубка, наперсток, гумовий ущільнювач, ізоляційна стрічка.
Пластикова пляшка зручна тим, що її легко різати ножицями, проколювати шилом, пропалювати запальничкою. Немає складності з проробленням отворів та встановлення трубок.
- Електрична лампочка, пластикова пляшка з пробкою, дві трубки, наперсток.
Бонг з лампочки – один із найкомпактніших. Для його виготовлення вам необхідно акуратно видалити цоколь ножицями по металу та пасатижами. До порожньої колби лампочки ізолентою примотується шийка пластикової пляшки з пробкою. У пробці під різними кутами закріплюються трубка-мундштук та трубка-шліф.
Саморобні бонги
Користуватися саморобним бонгом буде зручніше, якщо трубка з курильною сумішшю (шліф) матиме металевий наконечник у вигляді невеликого конуса з сіточкою, яка не дозволяє тліючій речовині потрапляти у воду.
Leave a Comment