Навіщо потрібна легалізація марихуани? Авторитетний журнал “High Times” пропонує читачам на вибір топ-10 причин, якими обумовлена необхідність надати коноплям законного статусу. Оригінальна стаття орієнтована на американську аудиторію, але при найближчому розгляді аналогії із сьогоднішньою ситуацією на росії напрошуються самі собою.
10. Заборона на марихуану провалилася
Влада заборонила марихуану, щоб взяти під суворий контроль її виробництво та споживання. вочевидь, що цей задум провалився: незважаючи на те, що законодавчо за це було передбачено кримінальне покарання, щорічно близько 25 млн осіб у США споживають марихуану. Канабіс став найбільшою товарною культурою у Сполучених Штатах, і його анонімно вирощують по всій території країни. Заяви окремих політиків про те, що заборона на марихуану виправдала себе – голослівні, адже реальні факти показують протилежне. А ідея винищення конопель як культури, яка ще недавно була дуже популярна в Америці, визнана сміховинною навіть найзатятішим противниками марихуани.
9. У поточній ситуації зміцнюється упереджене ставлення до нацменшин, пов’язане з марихуаною
За статистикою, у США арешти за звинувачення, пов’язаними з марихуаною, стосуються переважно афроамериканського та іспаномовного населення країни. Це сприяє формуванню негативної думки про нацменшини у громадян. Афро-американці, наприклад, становлять близько 13% від населення США, і 13,5% тих, хто регулярно вживає марихуану. При цьому на їх частку припадає цілих 26% усіх арештів, пов’язаних із канабісом. Останні дослідження продемонстрували, що саме латиноамериканців та африканців найчастіше заарештовували у Нью-Йорку за зберігання марихуани та її вживання у громадських місцях. Правоохоронні органи не змогли довести, що закон один для всіх: очевидно, що «біле» населення набагато менше ризикує бути заарештованими.
8. Регульований ринок марихуани дозволить зменшити рівень її споживання серед підлітків
Саме нелегальний статус марихуани надає їй особливої цінності в очах підлітків. По-перше, це «заборонений плід», по-друге, можна заробити чималі гроші на торгівлі забороненою речовиною. Після легалізації отримувати надприбутки від торгівлі конопель більше не вдасться, і у підлітків не буде стимулу продавати один одому цю речовину. Можна ще заперечити, що високий рівень споживання алкоголю та тютюнової продукції серед підлітків залишається серйозною проблемою для охорони здоров’я, незважаючи на те, що ці речовини є легальними для дорослого населення. Але спиртне та тютюн хоча б не забезпечують економічну вигоду, яка спонукає неповнолітніх продавати їх своїм друзям та однокласникам.
7. Легалізація марихуани суттєво зменшить відтік капіталу з економіки країни до рук міжнародних кримінальних угруповань.
Незаконний статус канабісу дозволяє отримати велику вигоду від його вирощування для подальшої контрабанди у США. Сама рослина культивується на території інших країн. У тіньову економіку цих держав і йдуть американські гроші, замість того, щоб сприяти розвитку власного виробництва в США.
6. Легалізація марихуани прискорить процес розвитку конопель як цінної аграрної культури.
Окрім іншого, коноплі були і залишаються універсальною аграрною культурою, продукти якої можуть успішно застосовуватися в багатьох галузях промисловості. У Канаді та більшості європейських країн дозволяється промислове вирощування конопель, а марихуана при цьому залишається нелегальною речовиною. Але в США боротьба з канабісом набула такої форми, що навіть вирощування конопель для потреб промисловості тут незаконне. Це створює великі проблеми, зокрема, для досліджень можливостей конопель як джерела екологічно чистого біопалива.
5. Заборона марихуани заснована на брехні та дезінформації
Для обґрунтування нелегального статусу марихуани було значно спотворено реальні факти, практикувався виборчий підхід до результатів наукових досліджень. Внаслідок цього було заподіяно непоправну шкоду репутації окремих науковців, юристів та викладачів по всій країні. Небезпека споживання марихуани сильно перебільшувалася протягом майже ста років – про це говорять сучасні незалежні дослідження. Більшість заяв супротивників легалізації ґрунтуються на застарілих забобонах, популярних у минулому столітті, які формувалися тоді, коли наука не в змозі була пояснити механізм впливу марихуани на організм людини (наприклад, про існування каннабіноїдної системи стало відомо тільки в кінці 1980-х років). Сучасні дослідження не дають підстав для занепокоєння безпекою марихуани. Звичайно, як і алкоголь, і тютюн, канабіс – речовина не для дітей, із цим згодні всі. Однак помірне його споживання дорослими не несе жодних негативних наслідків для особи та суспільства загалом.
4. Марихуана – не «смертельний» наркотик, який набагато безпечніший за алкоголь
Те, що марихуана не токсична для людини – доведений науковий факт. Передозування цієї речовини практично неможливе. Легка форма психологічної залежності може сформуватися, проте вона не йде в жодне порівняння із залежністю, яку викликають алкоголь та цигарки. Тому переслідування курців марихуани щонайменше нечесно, враховуючи, що споживачі алкоголю та сигарет від такого упередженого відношення не страждають.
3. Нелегальна марихуана надто дорого обходиться органам правоохоронної системи
Легалізація не лише усуне витрати на ведення розслідувань, арешти та утримання ув’язнених за звинуваченнями, пов’язаними з марихуаною, а й дозволить державі отримати додатковий прибуток у вигляді податкових зборів від торгівлі похідними канабісу. Натомість щорічно в США за марихуану заарештовують близько 750 тис. осіб, що робить правосуддя більш витратним і менш ефективним: в’язниці переповнюються, увага поліцейських, суддів, прокуратури відволікається від серйозніших правопорушень, судова система «засмічується».
2. Марихуана – ефективний медичний препарат
Позитивний вплив від вживання марихуани може успішно використовуватись у медичних цілях. У цьому дана речовина має порівняно легкі побічні ефекти. Багато американців вже активно використовують медичну марихуану для лікування тяжких захворювань. Канабіс показав себе як ефективний препарат при лікуванні: гострого хронічного болю, нудоти, судомних нападів та інших неприємних симптомів, позбутися яких не допомагають традиційні ліки. Доведено, що використання конопель як заспокійливого та розслаблюючого засобу при стресі набагато безпечніше, ніж регулярне вживання алкогольних напоїв.
1. Рух за легалізацію вже охопив більшість країн світу
Активісти руху за легалізацію марихуани сповнені рішучості йти до своєї мети, незважаючи ні на що. Їхні зусилля не марні: з кожним днем все більше людей (зокрема політиків та громадських діячів) змінюють своє ставлення до канабісу на краще. Отже, легалізація – це лише питання часу.
Джерело: http://www.hightimes.com/read/10-reasons-marijuana-should-be-legal
Leave a Comment