Колорадо та у Вашингтоні розглядають можливість декриміналізації каннабісу на острові. Провідні юристи прогнозують, що незабаром до законів Ямайки щодо марихуани буде внесено зміни, що відображають лояльне ставлення влади до каннабісу – рослини, з якою острів уже давно асоціюється у всьому світі.
Міністерство юстиції готує проект легалізації
Міністр юстиції Марк Голдінг (Mark Golding) повідомив у своєму інтерв’ю виданню «Jamaica Gleaner», що зміни законодавства в штатах Колорадо та Вашингтон, і подальша реакція на них з боку федерального уряду – вірні ознаки зміни ставлення до каннабісу не тільки в США, а й в усьому світі. Голдинг також наголошує, що боротьба з марихуаною на Ямайці протягом останніх 50 років велася під тиском уряду США.
За словами Голдінга, ямайське Міністерство юстиції працює над проектом, який провалився на міжнародному форумі у 2001 році. У ньому рекомендується декриміналізація марихуани для приватного, особистого вживання повнолітніми особами, а також для використання в релігійних ритуалах та медитативних практиках.
Замість того, щоб продовжувати фінансування непотрібних арештів та криміналізації населення за канабіс, кошти з бюджету будуть спрямовані на освітні програми, а також на боротьбу з небезпечними наркотиками (такими, як кокаїн та героїн). Крім того, пропозиція Міністерства юстиції передбачає проведення наукових досліджень перспективних напрямків медичного та терапевтичного використання властивостей коноплі.
Легалізація – шлях до економічної незалежності Ямайки
Голдинг зазначає, що робота над рекомендаціями щодо зміни законодавства перебуває на завершальній стадії, і вже незабаром Кабінет Міністрів зможе вжити заходів щодо реалізації цього проєкту. Він упевнений, що у світлі останніх міжнародних подій, як у північній півкулі, так і в південній, зараз – оптимальний момент для реформування законодавства про марихуану на Ямайці.
Рух за легалізацію активно підтримують члени парламенту Майк Генрі (Mike Henry) та Раймонд Прайс (Raymond Price), які готові спонсорувати заходи щодо декриміналізації. Прайс заявляє, що легалізація каннабісу дозволить Ямайці стати економічно незалежною від іноземних кредитів, інвестицій та дотацій. За його словами, уряд розуміє, що марихуана принесе острову набагато більше грошей, аніж він змушений зараз брати в кредит у Міжнародному валютному фонді.
Проте окремі растафарі (представники місцевої субкультури) продовжують критикувати уряд за те, що, піддавшись міжнародному тиску, він десятиліттями блокував надійне джерело доброго прибутку для цієї небагатої держави.
Leave a Comment