Часто жертвами суїциду стають ветерани, які брали участь у воєнних діях. У зоні ризику виявляються найчастіше люди середнього віку (від 35 до 64 років). Але в тій же віковій групі багато цивільних осіб, які з тих чи інших причин, вирішують накласти на себе руки. Лікар Філіп Левік, фармаколог, кілька років займався вивченням статистики самогубств серед ветеранів.
Проблема самогубств набуває глобального значення
Цільова група, з якою працював Левік, складалася з 1000 чоловік. Це 20% всіх пацієнтів лікаря. З огляду на те, що колишні військові становлять близько 1% всього населення, зібрані дані дозволили досліднику виявити стійкі статистичні закономірності.
Схильність до самогубства колишніх військових відчувати приблизно 20%. Це означає, що по всій країні від такого розладу страждають від 600 тисяч людей та більше. З цієї точки зору, проблема набуває національного масштабу. Більшість пацієнтів намагаються вилікуватися за допомогою різних медикаментів, у тому числі і марихуани (в тих штатах, де це легально).
Проблема полягає в тому, що більшість штатів, в яких застосування канабісу в медичних цілях законне, не вважають схильність до самогубства свідченням його застосування. Одним із винятків став штат Нью Мехіко, де 50% усіх рецептів на марихуану видається колишнім військовим.
Марихуана ефективніше та безпечніше антидепресантів
Лікар почав своє дослідження після того, як в Орегоні набув чинності закон про легалізацію марихуани. Він сфокусував свою увагу на тих ветеранах бойових дій, які мали показання до застосування медичної марихуани (наприклад, поранення). Однак, головним об’єктом вивчення стало, як вживання марихуани вплинуло на схильність до суїциду – синдром, від якого страждали багато таких пацієнтів.
На основі отриманих даних ще в 2009 році, доктор Левік опублікував статтю, в якій розглядав переваги канабісу, як засоби для лікування вищезазначеного синдрому, порівняно з традиційними антидепресантами (лікувальний ефект був мізерний). Більше того, багато пацієнтів, які зважилися зробити останній крок до смерті, використовували саме таблетки для того, щоб накласти на себе руки.
Надалі, лікар написав ще серію статей з цієї теми, які набули великої популярності в соцмережах. Люди активно ділилися один з одним посиланнями на ці публікації, вони перекладалися багатьма мовами. У зв’язку з цим, виникає питання – якщо громадськість так цікавиться цією проблемою, чому в газетних статтях майже не згадується самогубства серед колишніх військових?
Ветерани, безробітні, хворі – це потенційні групи ризику. Людина, що належить до тієї чи іншої категорії, особливо схильна до депресивних станів, які можуть еволюціонувати в потяг до самогубства. За словами доктора Левіка, лікування марихуаною може врятувати цих людей, інакше на них чекають алкоголізм або смерть.
Leave a Comment