Існує дуже поширена думка, що дія конопель на стан людського мозку накопичується з часом і призводить до незворотних змін. Цей міф був спростований фахівцями з Берклі – університету в Англії – які довели вплив на короткочасну пам’ять речовин, що містяться в рослині. Доказів довгострокового негативного ефекту не було отримано.
Сучасна медицина розглядає можливість застосування конопель для придушення або зниження інтенсивності болю невралгічного походження, післяопераційних больових синдромів, болю, спричиненого пошкодженнями нервової тканини. Також вплив конопель знижує інтенсивність хронічної нудоти та усуває спазми м’язового походження. Існує визнана практика призначення марихуани за рецептом лікаря із зазначеними дозуваннями.
Семюел Р. Колдвелл, який народився 1880 року, був першим, хто опинився під арештом за продаж марихуани 2 жовтня 1937 року. Затримання та арешт відбулися в готелі Лексінгтон, а покупцем виступив Мозес Бак. Продавець пішов під суд, який засудив його до виправних робіт терміном на чотири роки. У 1941 році Колдвелл помер від тяжкого захворювання – у нього було виявлено рак шлунка.
Рідкісне генетичне захворювання – порфірія, пов’язана з непереносимістю сонячного світла та іншими тяжкими проявами – може бути частково придушене застосуванням продуктів канабісу – конопель. Засіб дозволяє полегшити біль, зняти стан нудоти, спричинений ураженнями центральної нервової системи. Практичні дослідження проводились у центрі вивчення цього захворювання у Кейптауні.
Leave a Comment