ГРИНДЕРИ

Цікаво, чи ще залишилися люди, які подрібнюють тютюн вручну? Напевно, вони просто не в курсі, що зараз існує спеціальний пристрій для кришення тютюну – гриндер. Щоправда, дехто вважає застосування цього девайсу дурницею, але все ж таки, справжні прихильники культури стверджують, що гриндери – це необхідність.

Отже, розберемося, навіщо подрібнювати курильну суміш. При подрібненні тютюну збільшується площа контакту суміші із вогнем. В результаті він прогорає набагато краще. Це означає, що за допомогою гриндера ви зможете витрачати менше тютюну за тієї ж ефективності, що дасть вам можливість суттєво заощадити.

Стандартний гриндер складається зазвичай із двох частин, усередині яких розташовуються зубчики чи леза. Також у більшості гриндерів є додаткове місце для вже обробленого продукту.

Для яких цілей можна застосовувати гриндер?

  • подрібнення тютюну для того, щоб забити його в гільзу або виготовлення більш тонкої сигарети;
  • подрібнення та розтирання пресованого трубочного тютюну для таких курців, яких дещо ускладнює вживання флейків;
  • куріння різних безтютюнових сумішей;
  • створення суміші для самокруток з нарізаного тютюну;
  • створення сумішей відразу з кількох видів тютюну і таке інше.

Види гриндерів

На сьогоднішній день найдоступніший варіант – це гриндер з акрилу. Ціни на такі гриндери починаються від 100 гр та вище. Акрил – стійкий до механічних навантажень і досить міцний матеріал, але якщо Ви хочете купити дійсно довговічний пристрій, краще звернути увагу на гриндери з металу.

Металеві гриндери можуть бути виконані з безлічі різних сплавів, але всі вони відмінно функціонують, не побоюючись при цьому великих навантажень. Також у продажу є дерев’яні гриндери, які завдяки своїй екологічності змогли завоювати популярність у курців.

Ще один параметр по якому поділяються гриндери, це кількість його частин. Їх поділяють на двоскладові та чотирискладові. Найпростіший варіант гриндера є дві частини які є одночасно і контейнером, і млином.

Більш сучасні моделі складаються з чотирьох частин, у яких, крім подрібнення, також відбувається просіювання суміші та збирання її в окремий контейнер, що допомагає економити час на збирання тютюнового пилу.

Також існують і гриндери, що складаються з п’яти частин і мають у своєму складі два види сітки для просіювання різних фракцій.

Один із досить важливих параметрів – діаметр пристрою. Великий діаметр буде зручним для руки, і дасть можливість подрібнити більшу кількість суміші.

Велике значення має тип консистенції. Ґріндер відмінно справляється з сухою сумішшю, але для подрібнення сильно спресованої або вологої суміші він не підійде.

Леза гриндерів

  • Пірамідки. Даний тип лез застосовується у більшості пластикових та деяких металевих гриндерах. Вони роблять суміш більш пишною, надають їй додаткового обсягу, що певною мірою сприяє кращому прогоранню.
  • Ромбоподібні леза. Найчастіше вони використовуються у металевих гриндерах. Ефективність подрібнення залежить від їхнього заточування. Ромбоподібні леза змогли зарекомендувати себе як одні з найнадійніших.
  • Гвоздики. Їх найчастіше застосовують у недорогих гриндерах. Вони швидше не перемелюють суміш, а ламають та рубають її.

Принцип роботи гриндера

Щоб подрібнити тютюн, потрібно:

1) Відкрийте кришку пристрою.

2) Насипати тютюн, призначений для подрібнення, на зуби гриндера. Слідкуйте, щоб тютюн не був надто вологим, інакше його не вдасться подрібнити.

3) Закрити кришку. У багатьох моделях в гриндері вбудований магніт, який допомагає швидко закрити кришку.

4) Перевернути кришку у різних напрямках щодо корпусу. Чим більше ви зробите обертів, тим дрібнішою буде суміш.

5) Відкрити кришку і пересипати тютюн у машинку для самокруток, трубку або відділення для зберігання в самому гриндері.

Сучасні моделі гриндерів

  • Електричні гріндери. Щоб подрібнити суміш за допомогою такого пристрою досить просто натиснути на кнопку. Вам залишиться лише викласти тютюн у контейнер. Тут слід звернути увагу на потужність пристрою. Якщо вона зовсім невелика, особливої користі від такого гриндера ви не зможете отримати.
  • Вібруючі гриндери. Тютюновий пил – це ваш запас “на чорний день”. У цьому гриндері є сітка, через яку тютюновий пил падає у спеціальний контейнер. Там вона зберігається до певного моменту, тобто поки не знадобиться. Навіщо ж тут вібрація? Вібрація допомагає зібрати набагато більше таких дорогоцінних порошинок. Варто зазначити, що спеціальним контейнером і сіткою оснащені не тільки моделі, що вібрують. Ті, що подрібнюють суміш вручну, також можуть містити у своєму механізмі такі складові.
  • Гриндер картки. Гріндер-картВи вперше з’явилися на ринку США в 2010 році і вже встигли стали гідною заміною традиційним гриндерам. Ґріндер-карта – це такий своєрідний кишеньковий варіант. Її розміри дорівнюють параметрам звичайної кредитки, що дає можливість носити її у своєму гаманці.

Такий гриндер є пластиною з високоякісної сталі, покритою отворами різного діаметру з гострими краями. За допомогою цих отворів ви можете вибирати інтенсивність помелу самостійно, виходячи зі своїх потреб.

Гриндер-карти – це компактні, стильні та сучасні пристрої. Вони просто незамінні для м’яких та твердих матеріалів, які не можна подрібнити у традиційному гриндері. Кишенькові гриндер-картки поставляються у футлярах із картону, мають стильний дизайн.

В цілому, гриндери – це зручний, компактний, надійний пристрій, який здатний перетворити звичайний процес тютюнопаління на справжнісінький ритуал.

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *