Поговоримо про такий напрямок у музиці як регі. Цей стиль зародився ще на початку 60-х років і набув широкого поширення по всьому світу в 70-х. Регі музика може бути різноманітною: релаксаційною, протестуючою і навіть танцювальною, все, що випливає з африканських традицій.
Найчастіше використовуються такі музичні інструменти як: гітара, бас-гітара, електроорган, ударні та духові інструменти. В основному пісні в стилі реггі побудовані на ідеології растафаріанства, вони насичені колоритом цього давнього вірування.
Основні напрямки в регі
За останні десятиліття музика в стилі регі знайшла безліч шанувальників. Цьому напрямку не судилося бути «самотнім». Поступово сучасні музиканти вносили в регі свої доопрацювання і додавали нові музичні увертюри. Внаслідок чого з’явилося безліч стилів та напрямків, і ось деякі з них:
- Скінхед-Реґі. Цей стиль регі досить сильно зайшов у Великій Британії. Гучну назву вигадала рекорд компанія, для того щоб привернути увагу цільової аудиторії. Стиль досить живий та цікавий.
- СКА. Жвавий та енергійний стиль, який увібрав у себе безліч різних напрямків, у тому числі і регі.
- Рутс реги. Цей стиль заснований на ранньому регі і виник на основі ритму барабанів Наябінгі. Дата виникнення стилю рутс регі посідає кінець 60-х.
- Рокстеди. Популярний стиль, який завоював серця багатьох на Ямайці та у Великій Британії наприкінці 60-х років. Особливість цього напряму в музиці – карибські ритми та клавішні інструменти. Рокстеді відрізняється від ска своєю мелодійністю та плавністю. Духові інструменти тут майже не застосовуються, основний наголос робиться на гарний вокал.
- Рагга. Більш сучасний стиль регі, що відрізняється музикою цифрового звучання. Рагга – напрямок у музиці, який асоціюється з танцювальним майданчиком та електронною музикою. Спочатку ця назва використовувалася для іменування молоді їхгетто Kingston.
Безсумнівно, музика в стилі регі заслуговує на повагу і шанування. За довгі роки вона дійшла з далекої Ямайки до нас на батьківщину, щоб зробити свій внесок у суспільство. І скільки б не було стилів і відгалужень, Регі завжди залишиться – музикою, що бореться за свободу! Адже не дарма її основоположник – Боб Марлі, вклав у цей напрямок свій розум, тіло і душу.
Leave a Comment