РАСТАФАРІАНСТВО

На сьогоднішній день растафаріанство – культура зі своєю релігією, історією та заповідями. Вона прийшла до нас із далекого острова Ямайка, куди африканські поселенці були відправлені на роботи.

Спочатку розтафаріанство було надією та вірою для людей, які залишили рідну Ефіопію. Ця культура збирала сотні однодумців, які міркували про життя, філософствували та виборювали свободу. Звичайно, всі дискусії велися в момент викурювання конопель – це була головна ідеологія шанувальників Растафарі. Але розглянемо докладніше історію розтафаріанства, чому і у що вірили справжні африканські растамани.

Історія растафаріанства

2 листопада 1930 – дата, яка надійно закріпилася в світовій історії. З цього дня почалася течія релігії-філософії растафаріанства. Ямайку населяли тисячі африканців з різними цілями та методами роботи, кожен мешканець хотів знайти найкращу долю для себе та своєї родини. Серед них виявився «справжній пророк» – Мосайя Гарві Маркус, якого вигнали зі США, за пропаганду того, що всіх африканців врятує «Чорний Ісус». Провидець казав, що прийде рятівник до Африки, врятує працьовитий народ і покарає «біле плем’я», яке так довго гнітить чорних братів.

Через деякий час 2-го листопада пророцтво здійснилося. На престол Ефіопії став чорношкірий принц і звали його Тафері Меконен. Мільйони людей стали свідками справжнього пророцтва. Історія растафаріанства розпочалася.

Ця субкультура потрапила до Європи та Америки лише у 60-ті роки. Завдяки пісням Боба Марлі та стилю реггі, цей напрямок знайшов своїх шанувальників. Лише завдяки розпаду СРСР, вона стала популярна у нас в 90-ті роки.

Сьогодні не можна порівнювати те розтафаріанство, яке є зараз. Сучасні фанати цієї субкультури не шанують ідеологію, не знають історію та не розуміють суть цього руху. На жаль, Растафарі на сьогоднішній день це лише культ куріння марихуани та прослуховування пісень Боба Марлі.

Важкий період розтафаріанства

Інкубаційний період розтафаріанства був із 1930 по 1933 рік. Тоді одне з найсильніших угруповань курирував Леонард Хауелл, якою багато подорожував і навіть вбрав участь у війні в Гані. Наприкінці 33-го року він сформував свої 6 заповідей, які шанували його шанувальники довгі роки:

  • Ненависть до білих людей;
  • Чорна раса має радикальну перевагу;
  • Помстити «білим» за їхні злочини;
  • Не визнавати влади Ямайки, а також боротися з ними до кінця;
  • Підготовка до повернення до Африки;
  • Визнавати єдиного правителя негрів – Хайле Селасіє.

За перелічені вище заповіді, через деякий час, Леонарда було заарештовано і засуджено до 2 років в’язниці. Коли його випустили, він зібрав свою громаду та пішов у гори. Громада проіснувала понад 30 років. Однак це не означає, що субкультуру растафаріанство було знищено.

Релігія розтафаріанство

За довгі роки було створено безліч міфів та ритуалів про растів. 6 заповідей, про які говорив Хауелл, були визнані всіма угрупованнями у віровченні растафарі: Хайле Селасіє є живим Богом для негрів, негри – втілення стародавнього народу Ізраїлю, (які через «білі» виявилися вигнаними на Ямайку), і Ефіопія – дім , у майбутньому світом правитимуть негри. Релігія растів передбачає наявність молитовних будинків. Хоча збори вони проводять часто. Розтамани «тих часів» влаштовують молитовні збори на кшталт Талмуду з метою знайти Істину. Релігія розтафаріанство передбачає, що зверх розуміння Істини може бути тільки в тому випадку, якщо спілкуватися з Богом Джа, зв’язок з яким є у кожної людини. Єдність з Богом можлива лише через покаяння та довгі медитації.

Громади растів розділені за статевою ознакою. Вони ведуть звичний спосіб життя, дотримуючись своїх заповідей, не відрізняючись від суспільства. Найсуворіші громади – ортодоксальні, у них є зведення правил, які вони не порушують: не їсти свинину та рибу довшу за 25 сантиметрів. На думку розтаманів, це «їжа Вавилона», тих, хто поїдає один одного. Крім цього, віруючі расти не п’ють алкоголь, каву та молоко. Як напої вони вживають чай або настої з трав.

Попри цю думку, курити марихуану у растаманів не вважається обов’язковою вимогою. Навпаки, багато растів проти цього, оскільки вважають її шкідливою для здоров’я. Насправді, коноплі курили як протест. Також її використовували (у міру) для медитації та становлення, щоб стати ближчими до Бога Джа. Справжні растамани знають, що згідно з переказами, трава, яка виросла на могилі царя Соломона (наймудрішої людини на землі), була саме коноплі – «мудра травка».

Справді, растафаріанство – великийая культура, філософія і релігія, яка заслуговує на особливу увагу. На жаль, її репутація зганьблена новим поколінням, і тієї «Великої», якою вона була раніше, вже не буде ніколи.

More Reading

Post navigation

Leave a Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *