Таблетки, покриті крихітними голками, можуть доставити наркотики прямо в слизову оболонку травного тракту. Дослідники кажуть, що це практично аналог звичайному уколу.
На малюнку ви бачите схематичний вигляд таблетки з порожніми голками. Коли ліки досягають бажаного місця в травному тракті, рН-чутливі покриття, що оточують його, розчиняються, і препарат виходить в організм через спеціальні мікроголки.
Враховуючи з наданого вибору, сьогодні більшість пацієнтів вважає за краще приймати препарати внутрішньо замість того, щоб зробити ін’єкцію. Але, на жаль, багато ліків просто не призначаються у вигляді таблеток, тому що вони розламуються і розчиняються в шлунку, перш ніж досягнуть місця призначення.
Щоб подолати цю перешкоду, дослідники з Массачусетського технологічного інституту та Массачусетського загального госпіталю (MGH) винайшли оригінальну капсулу з ліками, вкриту крихітними голками. У ході досліджень на тваринах вчені виявили, що капсула доставляє інсулін більш ефективно, ніж ін’єкції під шкіру. При цьому не було виявлено жодних шкідливих побічних ефектів.
Дослідження продовжуються
Хоча дослідники поки що перевірили тільки капсули з інсуліном, у найближчому майбутньому вони збираються зробити ті ж маніпуляції з біофармацевтичними препаратами. Наприклад, антитілами, які використовуються для лікування раку та аутоімунних захворювань (артрит або хвороба Крона). Цей клас препаратів, відомий як «біопрепарати», також включає вакцини, рекомбінантні ДНК та РНК. Але за своїм розміром, знову ж таки, вони надто великі, і в цьому донедавна була вся проблема.
Насамперед вчені намагалися розробити мікро- та наночастки, які можуть доставити біопрепарати в організм. Але, по-перше, це дуже дорога процедура, а по-друге, її потрібно наново повторювати для кожного окремо взятого препарату.
Новий прототип капсули
Новий прототип акрилової капсули становить 2 см в довжину і 1 см в діаметрі. Він також включає резервуар для лікарського засобу і покриття з порожнистих голок, з нержавіючої сталі, довжиною близько 5 мм.
Попередні дослідження випадкового ковтання гострих предметів у пацієнтів (авжеж, людей) дозволяють сказати: ковтати таку капсулу, вкриту короткими голками, абсолютно безпечно. Але, звісно, вчені попередньо перевірили це на свинях.
Тепер команда планує змінити свою розробку так, щоб перистальтика, або природні скорочення шлунково-кишкового тракту, повільно стискали препарат у капсулі, і він поступово виходив назовні. Вони також працюють з капсулами, оснащеними спеціальними голками – з полімерів і цукрів, що розкладаються. Надалі це ще більш мінімізує будь-яку потенційну небезпеку.
Джерело: http://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141001102723.htm
Leave a Comment