Марихуана – це суміш подрібненого листя, стебел та бутонів конопель. Також вона називається «травкою», «ганжею» та іншими сленгові терміни. Марихуана є найпоширенішим незаконним наркотичним засобом, за даними Національного інституту зловживання наркотиками.
Використання цієї речовини пов’язане з деякими ризиками для здоров’я та може мати неприємні юридичні наслідки.
У Сполучених Штатах марихуана класифікується як речовина, що входить до «Списку №1». Це означає що:
- Вона має високий потенціал для зловживання;
- Вона ще не скрізь отримала медичне застосування;
- Вона може призвести до проблем зі здоров’ям, навіть за умови прийому під наглядом лікарів.
- За федеральним законом, культивувати, продавати чи розповсюджувати марихуану заборонено. Різні країни карають за це по-різному: штрафами та тюремним ув’язненням.
Ефекти марихуани
Марихуану зазвичай палять. Але вона також може бути з’їдена у чистому вигляді, змішана з їжею або заварена як чай. Марихуана може викликати ейфорію та галюцинації, полегшувати біль та нудоту. Вона зменшує занепокоєння, але може призвести і до зворотного ефекту. Марихуана збільшує частоту серцевих скорочень людини невдовзі після використання, що є ризиком для серцевих захворювань. Препарат може погіршувати пам’ять та здатність до навчання протягом декількох днів або навіть тижнів після прийому. В цілому, ефект марихуани на людину повністю залежить від дози, виду та способу вживання.
Рослина канабіс містить більше 400 хімічних речовин, у тому числі TГК, що володіє психоактивними властивостями. Квітучі частини конопель також виробляють смоли, звані гашишем. Вона також має досить високу концентрацію психоактивних сполук.
Марихуана як ліки
Найраніші відкриття лікувальних властивостей марихуани датуються 2700 до н.е. Ще у давньокитайських фармакологічних книгах було описано її медичний ефект. Стародавні греки та єгиптяни теж використовували канабіс для лікування хвороб, і звідси вже слава про «чарівну травку» поширилася по всій Європі. 1484 року, папа Інокентій VIII, заборонив гашиш. Але навіть пізніше, у 20 столітті, послідовники релігійного руху Растафарі курили марихуану як засіб «духовного відкриття» під час своїх ритуалів.
Переваги та небезпека марихуани нині перебувають під сильним політичним питанням. З 1990-х більш ніж 12 держав легалізували зберігання та вживання марихуани з медичною метою. Як правило, люди в цих державах спочатку повинні отримати дозвіл від лікаря і завжди мати спеціальне посвідчення на зберігання медичної марихуани. Федеральні регулюючі органи зберегли статус марихуани як заборонену речовину. Такий подвійний стан справ зберігається донині.
Промислове використання
Коноплі – дуже практична та невибаглива рослина. Вона може зрости до 5 метрів у висоту і часто зустрічається на узбіччях доріг, звідки насіння поширюється буквально всюди. Марихуана має тонке стебло та листя характерної зубчастої форми. Квітки коноплі дрібні, зелені і ростуть у суцвіттях.
Марихуана, що вирощується для промисловості, зазвичай характеризується дуже низькою концентрацією ТГК. Вона має багато застосувань. Насіння можна подрібнити для олії, продовольчих товарів та косметики. Волокна конопель можуть бути використані для виробництва паперу, міцних тканин та мотузок. Не дивно, що люди вирощують цю чудову рослину протягом тисячоліть.
Поточний федеральний закон США забороняє застосування конопель сільському господарстві, крім лише кількох товарів. Тому сюди вона часто імпортується з Канади, Росії, Китаю та інших країн, які дають змогу вести промислове вирощування.
Пурітани принесли коноплі до Нової Англії 1645 року, а європейці доставили ще раніше, з Чилі. Та що там говорити, навіть сам Джордж Вашингтон садив коноплі як сільськогосподарську культуру на своїй фермі на горі Вернон. Проте популярність марихуани в Америці останніми роками різко впала. Насамперед, у зв’язку з тим, що інші рослини для виробництва текстилю, такі як бавовна та джут, стали доступнішими.
ВМС США запустили тимчасову кампанію з вирощування конопель під час Другої світової війни, щоб робити з неї міцні мотузки для суден. Але війна закінчилася, і знову набули чинності федеральні заборони.
Leave a Comment