Хоча в більшості джерел, присвячених культурі вживання канабісу, говориться, що марихуана та алкоголь – речі несумісні, деякі все ж таки продовжують вважати інакше. Американська асоціація клінічної хімії (American Association of Clinical Chemistry) після недавніх досліджень попереджає любителів покурити травки «під пивко» – вживання алкоголю призводить до суттєвого збільшення концентрації ТГК у крові курця.
Марихуана + алкоголь
Молоді люди зазвичай схильні до експериментів. Тому чимало споживачів на власному досвіді дізналися, якою «гримучою сумішшю» для організму може стати поєднання марихуани та алкоголю. Однак досі ніхто не проводив досліджень, які могли б пояснити фізіологічні процеси, що відбуваються в цей момент, з наукової точки зору.
В експерименті Американської асоціації клінічної хімії взяли участь лише 19 осіб. Але навіть така порівняно невелика вибірка вже здатна створити плацдарм для подальших досліджень механізму взаємодії двох речовин – алкоголю та марихуани.
Вчені досліджували ефект, що виробляється різними дозами канабісу і алкоголю в поєднанні. Отримані результати порівняли з даними контрольної групи (люди, які не вживали ні того, ні іншого) та групи, члени якої отримували плацебо (нешкідливі речовини під виглядом марихуани чи алкоголю).
Що з’ясували дослідники?
Виявилося, що вміст ТГК в крові людей, які не вживають спиртні напої одночасно з ганджем, варіюється в межах 32,7-42,2 мкг/л. Точна цифра безпосередньо залежить від дози канабісу, що приймається. Якщо ж травку «запивали» алкоголем, ці показники підвищувалися, ні багато ні мало, до 35,3-67,5 мкг/л.
Можливо, поза контекстом це лише цифри. Однак такий суттєвий стрибок вмісту ТГК у крові випробуваних не можна залишати без уваги. У прес-релізі дослідники зазначають, що отримані ними результати можуть вплинути на розробку нових законів, пов’язаних з марихуаною.
Зокрема, питання про те, наскільки допустиме водіння під впливом канабісу залишається каменем спіткання між прихильниками легалізації та її противниками. Головна проблема полягає в тому, що вміст алкоголю в крові виміряти значно простіше, ніж вміст активних компонентів марихуани, а отримані в результаті вимірювання дані дозволяють зробити точні висновки про стан водія. З ганджем все складніше – продукти розпаду канабіноїдів залишаються в організмі ще довго після того, як первинне сп’яніння остаточно спаде.
Коли йдеться про водіння, у будь-якому випадку потрібно дотримуватися принципу відповідального споживання – незалежно від того, про марихуану йдеться або про алкогольні напої. І вищезгадане дослідження дозволяє поки зробити лише один висновок – алкоголь не тільки небезпечний сам по собі, а й робить небезпечним канабіс.
Джерело: https://www.leafly.com/news/health/the-medical-minute-how-does-alcohol-affect-thc-blood-concentratio
Leave a Comment