Недавнє дослідження легальних замінників марихуани показало, що синтетичні форми канабісу в десятки разів небезпечніші, ніж їхні натуральні аналоги. Щорічне дослідження «GDS» проводилось у листопаді-грудні 2013 року. У ньому взяли участь близько 80 тисяч анонімних респондентів.
Дослідження GDS також показало, що близько 17% американців, які регулярно вживають канабіс, відчувають негативний вплив законів про марихуану в процесі працевлаштування, здобуття освіти або подорожей.
Синтетична ганджа отруйна та небезпечна
«Global Drug Survey» (так називалося дослідження, результати якого були опубліковані в квітні 2014 року) показало, що вживання синтетичної травки (спайсів) в 30 разів частіше призводить споживачів до лікарняних палат (у порівнянні зі звичайною марихуаною). В результаті дослідження споживання наркотиків (найбільшого в США) з’ясувалося, що близько 0,2% споживачів марихуани минулого року зверталися за екстреною медичною допомогою. Серед споживачів синтетичного канабісу цей показник склав цілих 6%.
Автори дослідження зазначили, що синтетичні аналоги марихуани залишаються найбільш поширеними легальними психоактивними речовинами, а їх вживання, як і раніше, асоціюється з високим рівнем ризику для здоров’я. Вчені стверджують: Це не марихуана. Це токсично. Це небезпечно.”
Більш ранні дослідження виявили взаємозв’язок між вживанням синтетичної марихуани та небажаними побічними ефектами — такими як серцеві напади та судоми. Регулярне споживання натурального канабісу ні з чим подібним не пов’язане. Більш того, похідні продукти цієї марихуани успішно використовуються для лікування судом.
Доктор Скотт Бургін (Scott Burgin), професор неврології з медичного коледжу у Флориді, зазначає, що під час паління синтетичного ганджу люди ніколи не знають, що саме вони вдихають. Нещодавно доктор Бургін провів власне дослідження, яке дозволило встановити зв’язок між споживанням цього наркотику та ризиком інсульту у молодих людей, здоров’я яких в іншому не викликало жодних побоювань.
Доступність та законність синтетичних наркотиків
Незважаючи на високий ризик, синтетична марихуана є легальною і доступною в більшості країн світу: її можна купити в спеціалізованих магазинах або замовити через інтернет. Більшість продукції, що є на ринку, виробляють в Азії. Популярні бренди – Black Mamba, Spice і K2 являють собою трав’яні суміші, в які додані синтетичні хімічні речовини, подібні до активних компонентів марихуани. Примітно, що більшість цих синтетичних замінників було отримано в лабораторних умовах – так вчені намагалися обійти закони, що обмежують їх можливості у дослідженні властивостей канабісу.
Небезпека синтетичних замінників ганджу полягає в їх здатності надавати набагато потужніший вплив на організм людини, і в тому, що безпека їх споживання, як правило, не досліджується. Доктор Джеффрі Моран (Jefferey Moran), токсиколог та хімік-аналітик з Університету Арканзасу, який не брав участі у дослідженні, впевнений: люди, особливо підлітки, повинні усвідомлювати небезпеку, яка їм загрожує у разі вживання спайсу. До висновків авторів «Global Drug Survey» про те, що синтетична марихуана токсична та небезпечна, лікар додає – вона може вбити. На відміну від справжнього канабісу.
Хоча синтетичні речовини і дають дослідникам можливість вивчати потенціал канабіноїдів та їх властивості, вони також дають рекреаційним споживачам можливість вживати психоактивні речовини, минаючи закони. В останні роки більшу частину ринку легальних наркотиків зайняли господарі аматорських лабораторій.
Джерело: http://www.leafscience.com/2014/04/24/study-synthetic-weed-30-times-dangerous-yet-legal/
Leave a Comment