За повідомленнями ЗМІ, доходи від легального продажу рекреаційної марихуани в штаті Колорадо перевищили 5 млн доларів лише за перші п’ять днів. Податкова ставка у 25%, встановлена на ці надхмарні суми, згодом перетвориться на джерело бюджетного фінансування потреб суспільства – що фактично означає, що покупці отримають свої кошти назад лише в іншій формі.
Легалізація канабісу – ефективний засіб боротьби з картелями
Реалізація законодавчої реформи політики щодо канабісу відкрила чимало очей. Тепер ідеї легалізації підтримує переважна більшість населення. Виняток становлять хіба що консервативні «вчені мужі» та товстолобі політики. Ах, та – ще мексиканські наркокартелі.
Дослідники групи «RAND» у 2010 році з’ясували, а їхні колеги з Мексиканського інституту конкурентоспроможності у 2012 році підтвердили: експорт марихуани з Мексики до США становить близько 20-30% загального прибутку картелів. Девід Ширк (David Shirk) з Інституту Мехіко при Центрі Вілсона (Wilson Center), професор Університету Сан-Дієго, каже, що навіть американський уряд визнав: не дивлячись на всі багатомільярдні витрати на війну з наркотиками їм вдається скоротити прибуток наркокартелів лише на 5- 10% щорічно.
У Колорадо ж травка продається так швидко, що незабаром її не встигатимуть виробляти, штату вже «дихає в потилицю» Вашингтон і, за логікою, наступним кроком має стати Каліфорнія. Враховуючи міжнародний трафік старої доброї американської ганджі, зростаючий список країн і штатів, які дозволяють використання медичного канабісу, виникнення трьох великих ринків рекреаційної марихуани може призвести до повного фінансового знищення картелів. Принаймні, легальний ринок канабісу вплине набагато більше, ніж усі традиційні силові методи уряду США в останні десятиліття. Хоча, за статистикою, доходи від продажу травки становлять не більше чверті загального виторгу наркокартелів, Джефф Пьяцца (Jeff Piazza), політолог з Пенсільванії, переконаний: кожен долар, який картель втратить внаслідок легалізації марихуани, робить їх запаси зброї, владуи та можливості давати хабарі. менше на один долар.
У вищезгаданому дослідженні «RAND» також зазначено, що тільки Колорадо та Вашингтон – це 1,4-мільярдний пролом у доходах міжнародних наркокартелів щороку. У цьому контексті це дуже багато кривавих грошей. Як би там не було, багато експертів погоджуються, що господарі мексиканських картелів спробують у будь-який спосіб закрити ці фінансові дірки. Пошуки альтернативних джерел доходу можуть призвести до спалахів насильства та демонстрації їхньої влади на південному кордоні США.
Тим часом члени картелів виставляють своє багатство напоказ
Високопоставленим чинам наркокартелів нічого не варто виявити жорстокість, демонструючи свою владу. Для багатьох із них не вновинку вбивати і скалічувати людей з метою закріплення своїх позицій. Приклад тому – Хосе Родріго Алечіга Гамбоа (Jose Rodrigo Alechiga Gamboa), також відомий під ім’ям El Chino Antrax. Високопоставлений лейтенант у наркокартелі “Sinaloa”, він також є засновником її “ультра-силового” захисного підрозділу.
Картель «Sinaloa» широко відома як найжорстокіший з усіх злочинних синдикатів, у багатьох діючих на південь від кордону США. Гамбоа досяг свого високого статусу завдяки власної безкомпромісності, жорстокості, здирствам і вбивствам. Відомо, що Гамбоа стратив через повішення трьох своїх суперників. Незважаючи на це, місцеві із задоволенням співають хвалебні пісні про El Chino Antrax – «narcocorridos». Вихваляють шикарний спосіб життя злочинця, швидкі автомобілі, на яких він їздить, розкішні яхти, на яких відпочиває, та дороге шампанське, яке він п’є.
На відміну від більшості членів картелю, Гамбоа не уникає популярності. Мультимільйонерам у країнах третього світу взагалі важко залишатися у тіні. А Хосе Родріго ще й постійно постить нові фотографії до свого «Інстаграма», щоб продемонструвати свій непристойно розкішний рівень життя:
- золотий АК-47 – є;
- тонована Lamborghini – є;
- гранатомет та фотобомба з Періс Хілтон – є і є.
Він не один у своєму захопленні. Ціле нове покоління членів мексиканських картелів наполегливо шукає уваги ЗМІ. На жаль для Гамбоа, його активність у соціальних мережах дозволила структурам, що розслідують його діяльність, обчислити всі його контакти і відстежити переміщення. 3 січня голландська поліція разом із владою Сан-Дієго, Каліфорнія, провели затримання Гамбоа в Амстердамі, куди він прилетів під вигаданим ім’ям.
Коли особу El Chino Antrax було підтверджено, Міністерство фінансів США провело широкомасштабну діяльність із заморожування всіх його активів, щоб унеможливити надання йому допомоги іншими членами картелю. Наразі очікується його екстрадиція у США, де Гамбоа будуть пред’явлені звинувачення у злочинах, пов’язаних з наркотиками, у тому числі – участь у транспортуванні понад 100 кг травки.
Мільярди доларів доходу від травки щороку потрапляють до рук членів наркокартелів, які витрачають їх на купівлю патронів, гранатометів та шампанського «Кристал». У Колорадо на ці кошти будують школи.
Джерело: http://www.tokeofthetown.com/2014/01/foreign_drug_cartels_sure_to_feel_financial_pinch.php#more
Leave a Comment