Майже у всіх країнах світу канабіс нелегальний. Але влада деяких держав досить лояльно ставиться до марихуани. Ці країни часто стають об’єктом туризму для любителів травки. Інтернет-видання The Daily Smoker опублікувало топ-10 місць, які варто відвідати цінителю канабісу.
- Нідерланди
Нідерланди, і особливо Амстердам – найвідоміше місце у світі, де влада толерантно ставиться до конопель. Репутацію місту створили натовпи туристів, які щорічно стікаються туди з усього світу, щоб особисто переконатися у винятковій якості голландського канабісу та отримати незабутній досвід. Проте, всупереч поширеній думці, марихуана в Нідерландах нелегальна.
Голландські правові норми, що регулюють сферу канабісу, дивні та незвичайні. Хоча технічно канабіс вважається незаконним, кофешопам можна зберігати до 500 г готового продукту на продаж. Парадоксально, але вирощувати коноплі тут не можна: виходить, що власники кавошопів мають отримувати свій товар буквально нізвідки (з офіційної точки зору). Інакше кажучи, їм доводиться мати справу із продавцями на чорному ринку, щоби поповнювати свої запаси. Виходить, якщо півкілограма марихуани виявлять у когось за межами кофешопу – на нього чекають проблеми з владою. Якщо той же обсяг травки виявиться на території спеціалізованого закладу – все законно, причепитися нема до чого.
На цьому дива не закінчуються: вирощувати коноплі на продаж не можна, але можна утримувати до 5 кущиків «напівлегально». Іншими словами, поліція може конфіскувати всі виявлені рослини, але більше жодного покарання гровер не понесе. Важливо знати, що стосується тільки вирощування конопель під відкритим небом. Якщо ж йдеться про вирощування канабісу в приміщенні, на власника рослин чекає «результативніший» візит поліцейських.
Зберігання невеликої кількості канабісу – теж незаконне, але влада ставиться до подібних провин дуже терпимо (їх не вважають кримінальним злочином). У Нідерландах допустиме зберігання до 5 г травки в громадських місцях і до 30 г на приватній території.
2. Португалія
Вирощувати та продавати коноплі португальські закони забороняють. Але, незважаючи на це, зберігання до 25 г канабісу для особистих потреб— тут давно не злочин.
З 2001 року законодавство Португалії стало ще цікавішим, коли було прийнято законопроєкт, декриміналізуючий всі наркотичні препарати. Якщо когось спіймають із забороненою речовиною, його більше не класифікують як злочинця. Проте за законом він вважається хворим, який підлягає примусовому лікуванню. Заарештовані за зберігання наркотиків мають пройти курс реабілітації. Такий підхід є досить далекоглядним: з одного боку, держава контролює кількість наркоманів, з іншого – ніхто не заважає їм спокійно споживати своє зілля у себе вдома.
3. Чехія
Сьогодні мешканці Чехії користуються привілеями нещодавньої декриміналізації 2010 року. Відповідно до законодавства, тут дозволяється вирощувати невелику кількість канабісу. Влада лояльно ставиться до вирощування до 5 кущів конопель для особистих потреб (але технічно – це протизаконно). На практиці це означає, що поки ви зі своєю травкою нікому не заважаєте, поліція залишить вас та не чіпатиме.
З 1 квітня 2013 року в Чехії можна легально використовувати медичну марихуану. Метою такого реформування поточного законодавства стало забезпечення безпечного доступу до препарату пацієнтів, яким це дійсно необхідно, та звільнення їх від необхідності купувати коноплі у нелегальних торговців на вулиці. Очевидно, формуючи нову політику щодо канабісу, Чехія обрала прогресивний та сучасний спосіб мислення.
4. Уругвай
Уругвай – одна з рідкісних країн, де зберігання канабісу для потреб законно (при цьому закон не регламентує його кількість, яку можна вважати достатньою для особистих потреб). Уряд Уругваю також нещодавно ухвалив законопроєкт, що регулює виробництво та продаж канабісу. Новий закон поки не набрав чинності, але тепер лише питання часу, коли Уругвай стане улюбленим місцем для любителів ганджу.
5. Іспанія
Різні іспанські закони щодо канабісу – полярно протилежні. Цілком незаконним є продаж марихуани у громадських місцях (це стосується будь-якої її кількості). Також поза законом зберігання чи вирощування конопель на громадських територіях. При цьому її культивування та зберігання на приватній території для особистих потреб декриміналізовано.
В Іспанії також існують так звані «Громадські клуби канабісу». Членами такого «клубу» можуть стати повнолітні громадяни, які спільно культивують обмежену кількість конопель для особистих цілей. При цьому вони повинні дотримуватися певних вимог щодо безпеки, охорони здоров’я, прозорості діяльності та звітності перед владою. «Клуби» дозволяють резидентам Іспанії безпечно отримувати марихуану високої якості та зменшують сферу впливу злочинних угруповань. Для туристів, на жаль, «Громадські клуби канабісу» недоступні. Тому вживати канабіс приїжджим тут не рекомендується (тобто «можна, якщо обережно»).
6. Перу
Туристи, які їдуть сюди, щоб розжитися невеликою кількістю травки, можуть не переживати про можливе покарання. Так, за законом коноплі в Перу не вирощують і не продають, але зберігання до 8 г продукту вважається абсолютно нормальним.
7. Еквадор
Подібно до перуанських, влада Еквадору допускає зберігання невеликої кількості конопель для персонального використання. Її продаж та вирощування при цьому залишаються нелегальними. Кількість марихуани, яка не спричинить арешт та покарання, суворо регламентовано – до 10 р.
Таке толерантне ставлення до канабісу – нововведення для країни. Реформи законодавства Еквадору відбулися у 2013 році і, хоча багато хто назвав це серйозним кроком уперед, активісти руху за легалізацію наполягають на необхідності проведення подальших змін. Правозахисники прагнуть максимально наблизити державні закони до законів Іспанії: дозволити культивувати коноплі приватним особам для особистих потреб.
8. Ямайка
На острові з міжнародною репутацією найкращого місця для куріння ганджу марихуана є абсолютно незаконною. Незважаючи на те, що ямайська культура та релігія (растафаріанство) тісно пов’язані з вживанням канабісу в ритуальних та духовних цілях, вирощування, продаж та зберігання травки тут незаконні. Однак саме завдяки своїй культурній значущості коноплі на Ямайці досить відкрито вирощуються, продаються та споживаються. Цікавість влади до всього цього є суто символічною.
9. Камбоджа
Технічно коноплі в Камбоджі поза законом. Проте їх відкрито продають і купують навіть привселюдно без жодних негативних наслідків. Історична роль канабісу для кхмерів настільки значна, що владі не вдалося повністю викоренити його споживання. Хоча, слід визнати, кроки для цього були зроблені більш ніж рішучі. Травку тут можна купити навіть у ресторані: подати її можуть як окремо (як «гарнір»), так і у складі основної страви.
10. Північна Корея
Так-так, Північна Корея. Дивно, але саме ця країна – єдине місце, де коноплі легальні у будь-якій кількості та у будь-якій формі. Корейці не класифікують канабіс як заборонений наркотик (цього ви не очікували, правда?). І все ж таки туристам не рекомендують їхати до Північної Кореї – дружня до конопель, країна залишається недружелюбною до іноземців.
Як бачите, у світі чимало місць, де дозволено використання канабісу і, ймовірно, їх список скоро істотно поповниться. Але треба пам’ятати, що офіційно навіть у цих країнах марихуана нелегальна. Необережна поведінка гарантовано спричинить дуже неприємні наслідки.
Джерело: http://www.dailysmoker.com/top-lists/weed-friendly-countries
Leave a Comment