Темпи зростання ринку легальної марихуани США значно перевищують аналогічні показники ринку смартфонів – таку ексклюзивну інформацію надало своїм читачам видання «The Huffington Post». За словами Стіва Берга (Steve Berg), колишнього керуючого директора «Wells Fargo Bank» і автора дослідження, канабіс – одна з галузей, що найшвидше розвиваються.
Прогнозоване зростання ринку марихуани вражає
За останні шість місяців дослідники опитали сотні ритейлерів медичного канабісу, власників диспансерів та керівників підприємств. За результатами опитування було складено прогноз продажу марихуани на 2013 рік – близько 1,43 млрд доларів. Більше того, за оцінками експертів, у 2014 році цей показник зросте ще на 64%, тобто. сягне 2,34 млрд доларів. Для порівняння наведено останні дані, згідно з якими ринок смартфонів виріс лише на 46% у 2013 році порівняно з 2012-м.
Важливо відзначити, що смартфони стали набирати популярності задовго до того, як медична марихуана стала самостійною, життєздатною галуззю промисловості. Тому загальний обсяг продажів за 2012-2013 роки та внутрішні оцінки можливих продажів на 2013-2014 рр. безпосередньо порівнювати не можна. Стів Берг стверджує, що метою дослідження було проілюструвати швидкість зростання ринку марихуани за допомогою даних відомих ринків. Він заявляє, що ринок канабісу дуже привабливий для інвесторів і підприємців, і ті, хто вчасно зрозуміє його динаміку, залишаться у великому виграші.
Наразі медична марихуана легальна у 20 штатах та Окрузі Колумбія. Наступного року у Вашингтоні та Колорадо почнуть реалізовувати закони, що дозволяють продаж «травки» дорослому населенню. Берг зазначає, що у цих штатах головну роль, вочевидь, зіграє ринок канабісу. Тільки в Колорадо, за прогнозами, у 2014 році буде додатково продано марихуани на 359 мільйонів доларів на додаток до існуючих продажів.
Головні фактори, що впливають на динаміку ринку
Зростання ринку марихуани безпосередньо пов’язане зі зміною громадської думки про канабіс. Недавнє опитування організації «Gallup» показало, що вперше в історії більшість американців підтримують легалізацію марихуани як для медичних, так і для рекреаційних цілей.
Позитивні зміни суспільної точки зору щодо канабісу частково викликані ЗМІ. Влітку канал CNN випустив сенсаційний документальний фільм, який доніс до широкої аудиторії всі переваги, які здатні дати коноплі. Все більше людей почали використовувати медичні властивості марихуани для лікування різних хвороб, у тому числі для лікування дітей: наприклад, суспільство консервативних мормонських матерів у Юті намагається домогтися забезпечення безпечного доступу до олії канабісу для лікування дітей-епілептиків.
Зростання ринку канабісу спричинить зростання інших ринків
Доповідь Берга містить прогноз про легалізацію рекреаційної марихуани для дорослого населення ще у 14 штатах у найближчі п’ять років. У такому разі ринок канабісу зросте до 10,2 млрд доларів до 2018 року. Берг додає, що його дослідження стосується продажу самої марихуани: воно торкається оптової та роздрібної торгівлі, а також продажу кінцевому споживачу. За його словами, ринок супутніх товарів (обладнання для систем безпеки, інструментів для вирощування, додатків та атрибутів) також у перспективі зростатиме.
Берг стверджує, що ця галузь стає все професійнішою і вимагає залучення професіоналів з інших галузей промисловості. Останні отримують новий ринок збуту своєї продукції або послуг, відповідно, вимагатимуть більше інвестицій і принесуть більше прибутку.
Федеральний уряд США, як би там не було, поки не «вловив» тенденцію до стрімкої еволюції, яку демонструє ринок канабісу. Навіть у штатах, де дозволено марихуану, вона залишається незаконною на федеральному рівні і класифікується як речовина, яка не має медичної значущості. Федеральні рейди, спрямовані проти диспансерів у Каліфорнії в останні два роки призвели до закриття сотні спеціалізованих торгових точок та суттєво пригальмували розвиток галузі. Однак Берг упевнений, що прийняття канабісу на федеральному рівні не за горами, хоча для цього і знадобиться деякий час.
Джерело: http://cannabisnews.com/news/27/thread27706.shtml
Leave a Comment