Достеменно не відомо, коли з’явилися перші курильні трубки, але археологи припускають, що їх винайшли індіанські племена, зокрема, майя, яке колись населяло Центральну Америку. У місцях поселень майя досі знаходять стародавні трубки із зображеннями тварин, птахів, фігурок людей та ритуальних сюжетів.
Конструкція сучасної курильної трубки
Трубка для куріння тютюну і сумішей для куріння є пристосуванням з декількох частин, у кожної з яких своє призначення. Ці частини є у всіх курильних трубках.
- Чашка – частина трубки, що має округлу форму. Розмір чашки може змінюватись в залежності від того, для яких сортів тютюну призначена трубка.
- Тютюнова камера служить для заповнення тютюном.
- Чубук – частина трубки, по якій тютюновий дим надходить з тютюнової камери до мундштука. У чубуці можуть бути отвори, якими в трубку потрапляє повітря, внаслідок чого полегшується процес куріння.
- Мундштук – частина трубки, герметично з’єднана з чубуком. Чищення мундштука необхідно проводити регулярно, окремо від чубука. Мундштук може бути сідлоподібним (вигнутим) або конусоподібним (прямим). Отвір димового каналу може бути плоским і круглим. Двоканальний мундштук – той, у якому отвір зсередини поділено на дві частини.
- Загубник, або прикус – частина мундштука, яка знаходиться в роті, між губами та зубами. Від форми цієї частини багато в чому залежать відчуття, одержувані у процесі куріння. Найбільш поширені загубники традиційної форми. Оригінальна форма відрізняється розташуванням димового отвору: воно знаходиться у верхній частині мундштука, таким чином, при курінні дим не стикається з язиком, а надходить до піднебіння.
- Шийка мундштука виконується зі срібла або інших матеріалів. Через цю частину мундштук з’єднується з чубуком.
- Димовий канал – частина трубки, по якій дим надходить до мундштука. Чим якісніше вироблений димовий канал, тим краще властивості самої трубки.
- Фільтр – спеціальний вкладиш, призначений для охолодження диму. Виготовляється із паперу, картону, пінки або бальсового дерева. Трубка, виготовлена під фільтр, може використовуватись і без нього. Більше того, деякі вважають, що при курінні дорогих сортів тютюну через фільтр втрачається частина смакових відтінків. Після куріння фільтр потрібно обов’язково вилучати, оскільки волога, що міститься в ньому, може згодом зіпсувати виріб.
Матеріали для виготовлення курильних трубок
Найякісніші трубки – бріарові, або вересові. Бріар використовується для виготовлення трубок понад сто років. Його якість, як і ціна, може змінюватись в залежності від наявності дефектів, структури деревини та інших характеристик. Дешевші трубки виготовляють із деревини бука, груші, червоного дерева або берези.
Трубки зі скла та глини колись були широко поширені в Європі. Це були девайси з маленькою чашею та довгим тонким чубуком. На чаші робили спеціальний виступ для того, щоб нагріту трубку можна було оперти на поверхню.
Одні з найдорожчих – трубки з гарбуза-горлянки. Їх виготовляють і зараз, проте через свою високу ціну такі девайси не користуються особливою популярністю. Гарбузові трубки мають одну чудову особливість: тютюновий дим у них спочатку потрапляє в повітряну камеру, розташовану нижче за рівень чаші. Там він висушується, охолоджується і стає м’якшим.
Часто курильні трубки виготовляються із морської пінки. Пінка – це мінерал білого кольору, також відомий як мершаум. Трубки, зроблені з монолітної пінки, коштують досить недешево. Зазвичай їх прикрашають різьбленням. Часто з пінки виготовляється тільки чашка, або чашка і чубук, а мундштук при цьому може бути виконаний з дерева або бурштину. Якою має бути якісна трубка? Думка, що хороша трубка обов’язково дорога, помилково. Але все ж таки серед дорогих трубок авторської роботи або серед виробів відомих виробників з більшою ймовірністю можна відшукати хорошу курильну трубку, ніж серед дешевих девайсів.
Аксесуари для курильної трубки
Трубкові аксесуари необхідні для того, щоб набивати трубку, чистити після куріння, зберігати і підтримувати в робочому стані. Це пристосування для набивання тютюну, йоржики для чищення, полиці для зберігання, ножі для чищення нагару, сумки для труб, спеціальні запальнички та інші предмети. Щоб зберегти та покращити зовнішній вигляд трубки, використовуються спеціальні поліролі та засоби для чищення. Крім того, існують пасти та інші хімічні засоби, призначені для обкурювання (переведення нової трубки в робочий стан).
Куріння каннабісу через курильну трубку
Цінителі каннабіса відзначають, що з усіх способів куріння найменш шкідливим є куріння через трубку, виконану зі скла. При цьому не рекомендується змішувати марихуану і тютюн, вживати під час куріння алкоголь або курити канабіс, використовуючи пластикову баклажку. Під час куріння через скляну трубку травка піддається дії гарячого повітря, при цьому не відбувається процесу горіння, проте виділяються канабіноїди.
Куріння марихуани через спеціальні трубки у деяких країнах практикуються у релігійних цілях. Наприклад, на Ямайці та Індії Каннабіс курять через трубку під назвою «чіллум». Це невелика трубка прямої форми, виготовлена з глини, скла або дерева. Усередині трубки знаходиться камінь, обточений особливим чином, що виконує функцію фільтра. Цей девайс використовувався і використовується досі індійськими аскетами (садху), шанованими за святих.
Коли каннабіноїди потрапляють в організм, вони взаємодіють з опіатними рецепторами, які є в корі головного мозку, викликаючи відповідну реакцію: людина відчуває емоційний підйом, стан ейфорії, безпричинну радість. Куріння каннабісу через трубку – досить простий спосіб, тому він такий популярний у курців.
Leave a Comment