Можливо, незабаром пуерториканська влада спробує «одним махом» вирішити всі проблеми, що стосуються канабісу. У Пуерто-Ріко поставлені на обговорення питання про декриміналізацію травки, легалізацію медичної марихуани та промислове вирощування конопель.
Прихильники легалізації в Пуерто-Ріко пропонують «конопляний бліцкриг»
Хоча Вільно Асоційована держава Пуерто-Ріко знаходиться під керуванням США з 1898 року, на прийняття рішень органами місцевого самоврядування рідко впливала політика Конгресу США. Однак коли питання про реформування законодавства про марихуану почали обговорювати майже у всіх американських штатах, для пуерториканців проблема легалізації також вийшла на перший план.
Як повідомляє пуерториканський юрист Адріан Бріто (Adrian Brito) у виданні «Huffington Post»: замість того, щоб проводити реформи повільно і поступово (як це роблять у багатьох штатах США), жителі Пуерто-Ріко, які підтримують легалізацію, прагнуть одночасно:
- декриміналізувати рекреаційну ганджу;
- легалізувати медичний канабіс;
- узаконити промислове вирощування конопель для її подальшого експорту.
Якщо активістам вдасться домогтися цього, Пуерто-Ріко стане першою адміністративною одиницею з США, де легалізують медичний канабіс і декриміналізують зберігання травки.
Зміст нових законопроектів про коноплі
У разі ухвалення законопроекту HB1362 він легалізує медичну марихуану і дозволить чиновникам регулювати її продаж, виробництво, зберігання та вживання. Цей проект користується підтримкою багатьох політиків, тому що всі політичні сили Пуерто-Ріко змушені були визнати, що реформа законів про канабіс необхідна і рослину дійсно можна успішно та законно використовувати в медицині.
Одночасно з обговоренням законопроекту HB1362 в уряді Пуерто-Ріко планують відкрити дебати щодо законопроекту SB517. Передбачається, що він пройде тут так само легко, як у грудні 2013 року у Сенаті. Коли новий закон набуде чинності, пуерториканці зможуть зберегти 14 г ганджі, не побоюючись бути заарештованими за кримінальними звинуваченнями.
І нарешті, зовсім недавно Карлос Варгас Феррер (Carlos Vargas Ferrer) із Народно-демократичної партії представив дві резолюції, які визначають економічну ефективність вирощування непсихоактивної коноплі на експорт. В одному з документів подано розрахунок потенційного прибутку, а другий містить пропозицію про те, щоб дозволити Аграрному коледжу Університету Пуерто-Ріко провести пілотний проект під наглядом Міністерства аграрного господарства.
Очікується, що на стіл губернатора законопроекти HB1362 та SB517 потраплять вже цього року.
Підтримка легалізації зросла
Навіть губернатор Пуерто-Ріко Алехандро Гарсіа Паділья (Alejandro Garcia Padilla), який раніше виступав проти ганджі в усіх її проявах, нещодавно у своєму інтерв’ю на популярному місцевому радіо зазначив, що Вашингтон, Колорадо і навіть Уругвай, можливо, виявили шлях до фіскальної платоспроможності. Він також змушений був визнати, що марихуана дійсно має медичну цінність і може використовуватися в лікуванні безлічі захворювань, у тому числі розсіяного склерозу, глаукоми та раку.
Від губернатора і спікера парламенту до звичайних громадян на вулицях – думка про легалізацію каннабісу у пуерториканців істотно змінилася на користь рослини. Прихильники легалізації називають результати наукових досліджень марихуани та політичні зміни на материку (у США) головними факторами, які вплинули на думку громадськості.
Рух за реформування законів про марихуану в Пуерто-Ріко також активізувався завдяки візиту виконавчого директора Drug Policy Alliance доктора Ітана Надельмана (Ethan Nadelmann) у лютому. Він кинув виклик місцевим правозахисникам, вказавши на гнітючу статистику злочинів, пов’язаних з наркотиками, і заявивши, що змінити ситуацію можна лише шляхом реформування законів.
Джерело: http://www.tokeofthetown.com/2014/03/puerto_rico_set_to_debate_decriminalizing_pot_lega.php#more
Leave a Comment